Kminek prezentuje nowy singiel “miłowałam”

18 listopada minionego roku ukazała się nowa płyta zespołu Kminek. Album zatytułowany “KMINEK 22” promuje obecnie singiel “miłowałam”, do którego powstał teledysk.

Po płycie “KMINEK 34”, EPce “V5” z “Nie kradnij” i “Chłopaku” zespół zaprasza na nowe kminkowe bujanie – “KMINIEK 22”. Skład bez zmian, nastrój bez zmian, poetyka bez zmian, intymnie po prostu.

KMINEK to zmysłowy projekt muzyczny, który powstał z miłości do muzyki, obrazu i słowa. Jest on ciekawym połączeniem dobrego chilloutu i zmysłowej elektroniki, wzbogacony gitarowymi brzmieniami.

fot. materiały prasowe

KMINEK jest delikatny, kobiecy i piękny. Przenosi do świata marzeń i uczuć. Zespół zbierał znakomite recenzje, nawet Ray Wilson (ostatni wokalista kultowej grupy Genesis) zachwycił się kminkowym brzmieniem. Lao Che potwierdziło jego jakość artystyczną, zapraszając grupę jako support.

KMINEK to Michalina MaruniakJerzy Delwo i Paweł Zając. Szukali się tak długo, by się odnaleźć – w tym czasie i miejscu, na tym etapie życia – kiedy coś już wiadomo, a jednocześnie ich poszukiwania artystyczne w dalszym ciągu mają sens. Wspólnie tworzą, robią zdjęcia i impresje filmowe. Michalina na co dzień związana jest z fabryką, w której toczą, frezują, spawają. Na lunch podjeżdża ciężarówką. Jurek zwiedza wieś ze swoimi psem, a Paweł nie rozstaje się z mikserem (bynajmniej nie kuchennym). Skład na żywo uzupełniają – Bartek Woźniak (perkusja).

KMINEK to spotkanie z tym co jest obok, blisko, z tym czego za chwilę może zabraknąć…

27 października 2017 roku, wydali pierwszy album zatytułowany “KMINEK 34”. Promującą płytę utwory „Do chleba kminek”, “Złota Byba”, “Dobranoc” zagościły w wielu stacjach radiowych i na listach przebojów.

 

“Każda kolejna płyta powinna być dojrzalsza, bo my dojrzewamy” – Kminek [WYWIAD]

Leave a Reply