Myslovitz prezentuje tytułowy singiel z albumu “Wszystkie narkotyki świata”

“Wszystkie narkotyki świata” to singiel tytułowy z albumu Myslovitz, który ukaże się 3 marca.

Dziesiąty album studyjny Myslovitz „Wszystkie narkotyki świata” ukaże się 3 marca 2023. Materiał ukaże się w wersji CD i na 180 gramowym winylu, będzie także dostępny w serwisach streamingowych.

To nie koniec dobrych wiadomości dla wielbicieli muzyki zespołu z Mysłowic. Zespół z okazji 30-lecia istnienia i w związku z premierą nowego albumu wyrusza w trasę koncertową.

fot. Łukasz Gawroński

Myslovitz wraca po latach z nowym wydawnictwem odświeżony, pełen rockowej energii, ale i charakterystycznej dla siebie nostalgii i psychodelii.

Trzon zespołu stanowi kwartet: Przemysław Myszor, Wojtek Powaga-Grabowski, Jacek Kuderski i Wojtek Kuderski, do których dwa lata temu dołączył nowy, charyzmatyczny wokalista Mateusz Parzymięso.

Myslovitz to jeden z najważniejszych zespołów ostatnich 30 lat na polskiej scenie muzycznej. Grupa powstała w 1992 roku w Mysłowicach, ma w swoim dorobku 10 albumów, które sprzedały się w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy. Przeboje, takie jak „Długość dźwięku samotności”, „Dla ciebie”, „My”, „Chłopcy”, „Scenariusz dla moich sąsiadów”, „Peggy Brown”, „Z twarzą Marilyn Monroe” i wiele innych na stałe rozgościły we wszystkich polskich stacjach radiowych.

Zapowiedzią nowej płyty były wydane w 2022 roku single „Miłość”, „19″ i „Pakman”. Przed premierą oprócz „Wszystkich narkotyków świata” poznamy jeszcze jeden premierowy utwór.

*****

Pierwszą część jubileuszowej trasy zespół zagrał jesienią 2022 roku, w wypełnionych do ostatniego miejsca klubach. Wiosenna część tej trasy to 7 koncertów w różnych częściach Polski, podczas których artyści zaprezentują również premierowy materiał. Trasa będzie niezwykła nie tylko z uwagi na nowy repertuar oraz obchodzony jubileusz, ale także ze względu na nowego członka zespołu – jest to pierwszy album z nowym wokalistą, Mateuszem Parzymięso. Premierowy koncert muzycy zagrają w rodzinnych Mysłowicach i właśnie tam zaprezentują oni pierwszy raz na żywo cały materiał z najnowszej płyty.

Szczegółowy harmonogram marcowej trasy Myslovitz:

04.03 Mysłowice – Mysłowicki Ośrodek Kultury
19.03 Rzeszów – Klub Pod Palmą
18.03 Bielsko-Biała – Rude Boy Club
25.03 Gomunice – Klub muzyczny BOGART
26.03 Gdańsk – Stary Maneż
30.03 Bydgoszcz – Fabryka Lloyda
31.03 Olsztyn – Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych

„Wszystkie narkotyki świata” to utwór, który powstał jako pierwszy na nową płytę. Autorem tekstu jest Przemysław Myszor, a muzyki Jacek Kuderski.

“Mieliśmy napisać piosenkę na duet z Sharon Corr. Jacek przyniósł ładną melodię, która niosła w sobie duży potencjał emocjonalny. Spokojna, introwertyczna zwrotka i eksplodujący refren. Trzeba to było jedynie odpowiednio uwypuklić i związać. Jednak w tamtym czasie rzeczy nie szły nam łatwo. Mieliśmy kilka różnych pomysłów na aranżację, by i tak powrócić do pierwotnego. Finalnie duet z Sharon nie wyszedł, bo chyba średnio potrafimy dzielić się piosenkami. Tym sposobem kompozycja została „uwolniona” i umieściliśmy ją na płycie, którą dodatkowo postanowiliśmy nazwać tym samym tytułem.”

 

Myslovitz zapowiada album “Wszystkie narkotyki świata”. Znamy okładkę i listę piosenek

Leave a Reply