Ola Bieńkowska prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu “Ten sam”!

“Ten sam” to nowa propozycja Oli Bieńkowskiej, do której powstał teledysk. Utwór zapowiada premierowy album wokalistki. Artystka ma na koncie długoletnią współpracę z Australian Pink Floyd i Brit Floyd oraz solową płytę.

“Ten sam” Oli Bieńkowskiej snuje skandynawską w klimacie opowieść o smutku i żalu po relacji, która się kończy, a przynajmniej dla jednej strony jest już przeszłością. Trochę pod włos dla wokalistki, która na co dzień emanuje energią i radością. Jednak dobrze siedzi, a uniwersalny temat poruszy niejednego. Piosenkę napisała Ola z Pawłem Stankiewiczem i Miłoszem Wośko, tekst stworzył Darek Lewandowski. Utwór zapowiada płytę Oli „Nić”, która ukaże się w kwietniu.

fot. materiały prasowe

 

Aleksandra Bieńkowska – polska wokalistka, aktorka, tłumaczka, lektorka i producent telewizyjny. Przez pięć lat była związana z The Australian Pink Floyd Show, śpiewała także w Brit Floyd The Pink Floyd Tribute Show. Obecnie artystka pracuje nad autorskim repertuarem. Wraz z TAPFS zagrała na licznych festiwalach w Europie (Rock Werchter w Belgii, Arrow Rock w Holandii, Isle Of Wight Festival w Wielkiej Brytanii, Malta Jazz Festival, Sudoeste Festival w Portugalii, Sweden Rock Festival, Liverpool Pops, Derby Rock and Blues Festival i inne). Z Brit Floyd wystąpiła też na festiwalu Glastonbury Festival w 2011 roku.

Zagrała rolę Sary w musicalu Taniec wampirów w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, jedną z głównych ról we współczesnej edycji musicalu Złe Zachowanie Andrzeja Strzeleckiego, rolę Hermii w Śnie Nocy Letniej w Teatrze LIPA w Liverpoolu. Jako pierwsza polska aktorka British National Student Theatre Company występowała na festiwalu Fringe w Edynburgu. Współpracowała z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami. Artystka ma na koncie wydany w 2012 roku album “Résumé (Take One)”. 

We wrześniu 2022 poznaliśmy singiel Barwy wojenne.

*****

Słuchaj singla “Ten sam” w serwisach cyfrowych: https://e-muzyka.ffm.to/olabienkowskatensam

 

Leave a Reply