Strachy na Lachy z ekologicznym przesłaniem w utworze “Łuski krokodyla”

Najnowszy album studyjny zespołu Strachy na Lachy zyskał efektowną oprawę w postaci teledysku do utworu “Łuski krokodyla”. Teledysk jest wyjątkowy, gdyż biorą w nim udział fani zespołu.

Wideoklip ilustruje jeden z popularniejszych utworów z płyty “Piekło”, która ukazała się 1 października tego roku i niemal natychmiast zyskała status Złotej Płyty.

“Łuski krokodyla”, jeden z bardziej entuzjastycznie przyjętych kawałków z tej płyty, zyskały wizualna oprawę w reżyserii Sławka Pietrzaka – to kolejna jego produkcja dla tego zespołu. To wyjątkowe dzieło, gdyż gremialny udział biorą w nim fani grupy. Sama piosenka zaś to utwór o mocnej proekologicznej wymowie i niezwykle aktualnym przesłaniu. Tematyka ochrony środowiska i klimatu jest bliska wielu artystom, także i Strachom.

fot. materiały prasowe

Teledysk do “Łusek krokodyla” promuje nie tylko nowy album Strachów na Lachy – wydany po czteroletniej przerwie wydawniczej – ale także trasę koncertową kapeli. Przed nami bowiem występy w Koszalinie (18.02), Tychach (26.02), Łodzi (04.03), Gdyni (11.03), Wrocławiu (25.03) i Warszawie (26.03).

*****

“Piekło” to pierwszy od kilku lat album studyjny Strachów na Lachy, jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów rockowych. Grabaż i jego formacja na nowym wydawnictwie sięgają do elektronicznych inspiracji, ciekawych brzmień i intrygujących rytmów. Nie zabrakło także poetyckich, pełnych subtelności tekstów, które stanowią znak firmowy zespołu.

Album to nowa jakość w muzyce Strachów na Lachy, również za sprawą producentów – Sławka Pietrzaka i Andrzeja Iziego Izdebskiego, współpracującego także z Ralphem Kaminskim.

Strachy Na Lachy to formacja powołana w 2001 roku przez Grabaża i Kozaka, założycieli Pidżamy Porno. Pierwszy skład uzupełnili basista Longin Bartkowiak, perkusista Rafał Kuzyn Piotrowiak i gitarzysta Mariusz Nalepa. W 2003 roku grupa podpisała kontrakt płytowy z niezależną firmą płytową SP Records. Od tamtej pory formacja wydała kilka albumów – każdy z nich uzyskał status Złotej lub Platynowej Płyty, a lider formacji, Krzysztof Grabaż Grabowski, uhonorowany został Paszportem Polityki. Jesienią 2021 ukazał się ich ósmy album studyjny.

 

Jedna odpowiedź do “Strachy na Lachy z ekologicznym przesłaniem w utworze “Łuski krokodyla””

Leave a Reply