Przeżyjmy to jeszcze raz. Fryderyk 2024 [FOTORELACJA]

Za nami 30. jubileuszowa Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal 2024. Największym zwycięzcą okazał się Lech Janerka. Nie obyło się też bez kontrowersji, do których należy zaliczyć rozgoryczenie Vito Bambino. Zachęcamy do zapoznania się z naszą fotorelacją z tego wydarzenia.

22 marca do województwa śląskiego zjechali najlepsi artyści i artystki w kraju, by swymi występami uświetnić 30. jubileuszową Galę Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Nowoczesna PreZero Arena Gliwice, znana z organizacji spektakularnych wydarzeń kulturalnych, już drugi raz stała się sceną wręczenia najważniejszych nagród muzycznych w kraju.

fot. Bartosz Kuśmierski Photography

Podczas gali wystąpiło wielu artystów reprezentujących różnorodne gatunki muzyczne (m.in. Dorota Miśkiewicz, KSU, Skubas i Dawid Tyszkowski, Doda, Daria ze Śląska), a zdobywcami nagród Fryderyk 2024 zostawali twórcy, na których nikt do końca nie stawał (dla wielu zaskoczeniem było, że Piosenką Roku została “Dupa jak sofa” Lecha Janerki). Największym przegranym okazał się Vito Bambino (8 nominacji i zero Fryderyków), co w sposób nie do końca racjonalny skomentował we własnych mediach społecznościowych.

Kulminacyjnym punktem wieczoru było wręczenie Złotych Fryderyków – honorowych nagród przyznawanych przez Akademię za wybitne osiągnięcia artystyczne. Anna Markowska – wiceprzewodnicząca Związku Artystów Wykonawców STOART wręczyła statuetkę Kazimierzowi Jonkiszowi, muzykowi jazzowemu i perkusiście, a Katarzyna Kuczyńska-Budka, radna miasta Gliwice wraz z dziennikarzem muzycznym Piotrem Metzem uhonorowali jedną z najbardziej charakterystycznych wokalistek – Martynę JakubowiczSebastianowi Imbierowiczowi (DJ 600 Volt) producentowi muzyki hip-hopowej, Złotego Fryderyka wręczył przedstawiciel sceny rapowej Paluch.

Za nami pełna emocji 30. jubileuszowa edycja Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal. Wszystkim nominowanym i laureatom serdecznie gratuluję. To dzięki wam scena muzyczna w naszym kraju jest tak różnorodna i pełna dobrej muzyki. Życzę Wam dalszych sukcesów i inspiracji. Niech ta edycja Fryderyków będzie dla was dobrą prognozą na przyszłość – powiedział Bogusław Pluta, dyrektor generalny ZPAV.

Laureaci Fryderyków 2024: https://polskaplyta-polskamuzyka.pl/2024/03/23/znamy-laureatow-fryderykow-2024/

 

fot. Bartosz Kuśmierski Photography

 

 

Leave a Reply