AdriatiQ prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu “Anytime”!

20 marca w serwisach streamingowych ukazał się nowy singiel artysty występującego jako AdriatiQ. “Anytime” to cover włoskiego kwartetu Novecento.

fot. okładka singla

Nieprzypadkowo moim drugim singlem jest utwór “Anytime”. Jako wykonawca niezliczonej ilości różnego rodzaju coverów, zanim wydałem autorski, debiutancki singiel, mogłem poznać wielu wartościowych artystów, którzy byli dla mnie ogromną garścią inspiracji. Ale nie tylko, bo to w gruncie rzeczy dzięki wielu wykonawcom, który są bliscy mojemu sercu, mogłem zbudować mój głos, jego brzmienie, ale też – co chyba najważniejsze – stworzyć od fundamentów moją wrażliwość muzyczną.

Właśnie takim, budującym moją wrażliwość muzyczną wykonawcą był dla mnie włoski kwartet Novecento, który wywodzi się z kultury dźwięków lat 80, nurtu Italo Disco. Zespół ten w roku 2014 wydał album, którym pokazał jak ogromną ścieżkę rozwoju muzycznego przeszedł, ponieważ mamy na tym albumie szeroką gamę dźwięków muzyki pop. I to właśnie na tym albumie znalazł się utwór “Anytime”, w którym zakochałem się od pierwszego posłuchania, a już wcześniej zakochałem się w barwie głosu wokalistki zespołu Dory Carofiglio (Nicolosi). Już po pierwszym przesłuchaniu utworu “Anytime”, wiedziałem, że kiedyś nagram jego cover, jednak nie jak do tej pory nagrany w zaciszu domowym, a profesjonalny cover. I tak też się stało w 2023 roku, kontynuując moją współpracę ze wspaniałą i wrażliwą muzycznie artystką, Zuzanną Ossowską (OS.SO), rozpoczęliśmy wspólnie prace nad nowym brzmieniem utworu, tak aby odpowiadało ono mojej wrażliwości. Piękne tło muzyczne, które stworzyła w swojej aranżacji Zuzanna Ossowska, doskonale połączyło się z tekstem zespołu Novecento, który jest bardzo głęboki i traktuje o przyjaźni i miłości, i mówi w gruncie rzeczy o tym, że wszystko jest możliwe “KIEDYKOLWIEK CZEGOŚ NAPRAWDĘ CHCEMY”. Samo powstanie mojej wersji utworu, dedykowane jest w hołdzie zespołowi Novecento.

Na singlu znajdą się aż cztery wersje utworu “Anytime”, tj. radio edit, extended mix z piano intro, acoustic version i instrumental version.

Piękne dzięki chciałbym przekazać wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do powstania tego singla, na czele z Zuzanną Ossowską i Dawidem Tieleczkiem z DMB Records, który stworzył aranżację do wersji akustycznej. Chciałbym podziękować także osobom, które pracowały ze mną przy powstawaniu teledysku, są to Piotr Obstoj i Daria Kręcichwost i Dawid Tieleczek. – AdriatiQ

*****

AdriatiQ to Adrian Dwornicki, urodzony w Orwellowskim roku 1984, debiutant na rynku muzycznym, jednak mający muzykę we krwi od wielu lat. Od najmłodszych lat uzdolniony muzycznie (wokalnie). Swój warsztat wokalny budował zupełnie sam w zaciszu domowym, śpiewając utwory swoich ukochanych artystów i idoli, takich jak: Thomas Anders, Kim Wilde, Dieter Bohlen, Celine Dion, Bonnie Tyler i wielu innych. Kochający ponad wszystko, brzmienie lat 80-tych.

Adrian Dwornicki jest człowiekiem kultury w szerokim wymiarze i rozumieniu nie tylko w sferze muzycznej, ale i w sferze historii, organizując liczne wydarzenia w ramach idei Europejskich Dni Dziedzictwa w 2016 roku uzyskał wyróżnienie od Narodowego Instytutu Dziedzictwa za wkład w organizowanie różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych w ramach EDD pod szyldem założonego w 2013 roku, Wortalu Otmuchowskie zabytki i osobliwości. Za swoją działalność odznaczony w 2019 roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

 

Leave a Reply