Anna Malek prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu “Selflove” [RECENZJA]

“Selflove” to nowy singiel wokalistki i aktorki – Anny Malek. Tekst do tego jakże ciekawego utworu artystka napisała wspólnie z Polą Chobot.

Anna Malek kontynuuje solową działalność jako wokalistka, prezentując nowy, bardzo ciekawie skonstruowany singiel “Selflove“. I choć artystka porusza się w rejonach muzyki pop, to wydźwięk tej propozycji jest zupełnie niestandardowy, a więc produkcja nie do końca wpisuje się w to, co można obecnie usłyszeć na polskim rynku (za produkcję muzyczną, mix oraz mastering odpowiada Łukasz OZD Drozd). Jednocześnie dostaliśmy najwyższą jakość, a także przebojową moc, która powinna znaleźć właściwe miejsce w rozgłośniach radiowych. Zasługa to przede wszystkim samej piosenkarki, która jest również kompozytorką i aranżerką.

fot. materiały prasowe

Warto też nadmienić, że dzięki doskonale podprowadzonemu wokalowi, koloryt tego numeru staje się szlachetny, soulowy oraz na tyle głęboki, by przykuwać uwagę potencjalnego odbiorcy. Przy tym propozycja nie jest nachalna, a więc nie została podrasowana nadmierną ilością elementów, co w ostatecznej odsłonie pozwala docenić jej intrygujący walor. Anna Malek wie, jakich środków przekazu użyć, by być w tym wszystkim przekonującą i to bez popisywania się swoimi umiejętnościami – w tym przypadku jedna mocniejsza wokaliza pozwala więcej pokazać niż szereg alikwotów. Zresztą już sama barwa głosu artystki zwraca uwagę i podnosi wartość tej piosenki.

Do tego dochodzi tekst, który nie razi banałem, wręcz staje się udanym urzeczywistnieniem należycie podanego przekazu. Za słowa odpowiada wokalistka oraz Pola Chobot (znana z duetu Pola Chobot & Adam Baran). Selflove” to piosenka o miłości do siebie. O akceptacji swojego ciała niezależnie od niedoskonałości (“Nasze ciała opisane są liczbami, byle mniejsze, byle ciaśniej, byle być fit, a te liczby wyznaczają dzisiaj piękno (…)). 

Elektroniczna konstrukcja samej kompozycji nie sprawia, że staje się ona zbyt przewidywalna, nudna, czy na tyle błaha, by nie poświęcić jej więcej czasu. Warto sprawdzić, bo w otaczającej nas pospolitości może wręcz się okazać, że przeoczymy coś faktycznie interesującego. Anna Malek bardzo świadomie podchodzi do swoich kolejnych propozycji, wychodząc do odbiorcy dopiero w momencie, gdy faktycznie ma coś do powiedzenia. I tak też jest w przypadku singla “Selflove“. Chciałoby się usłyszeć więcej utworów artystki, może w koncertowej odsłonie? To byłoby coś.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Selflove” to piosenka o miłości do siebie. O akceptacji swojego ciała niezależnie od niedoskonałości. I co najważniejsze niezależnie od tego, jakie są obowiązujące trendy estetyczne. Wszystko co rysuje się na naszych ciałach jest mapą tego, przez co już przeszliśmy i warto to polubić, zaakceptować. Lubię patrzeć na swoją twarz i widzieć na niej upływ czasu. Zmiany to jest naturalny proces, przez który chcę świadomie i radośnie przechodzić.

Anna Malek – wokalistka, autorka tekstów i piosenek, aktorka. Szerszej publiczności dała się poznać jako ćwierćfinalistka 11 edycji The Voice of Poland oraz półfinalistka II edycji programu X Faktor. Jest absolwentką jazzu i muzyki estradowej w Nysie, jak również ukończyła dziennikarstwo muzyczne w DSW we Wrocławiu. Wokalistka sesyjna śpiewająca w wielu projektach telewizyjnych, współpracująca między innymi z orkiestrą Piotra Dziubka.

*****

Muzyka: Anna Malek

Słowa: Pola Chobot, Anna Malek

Produkcja muzyczna, mix oraz mastering: Łukasz OZD Drozd 

Okładka: Aleksandra Mularz

 

Leave a Reply