Elektroniczny duet Karol XVII & MB Valence z singlem “Bang Bang”

Muzyka elektroniczna niejedno ma imię, czego przykładem jest premierowy album duetu Karol XVII & MB Valence. Deep house’owa płyta “Essay” ukazała się 18 lutego nakładem niemieckiej wytwórni Get Phisical. Najnowszym utworem promującym to wydarzenie jest singiel “Bang Bang”.

fot. materiały promocyjne

Duet Karol XVII & MB Valence to projekt muzyczny założony przez Karola Samockiego oraz Marka Bigajskiego, skupiający się na jednej z elektronicznych odmian muzyki tanecznej zwanej Deep House.
Projekt ten od dawna jako filar polskich twórców muzyki elektronicznej reprezentowany jest na międzynarodowej scenie i osiąga niemałe sukcesy. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć:

 

– nominacja do najlepszych Deep house’owych artystów największego na świecie sklepu z muzyką elektroniczną – Beatport
– uplasowanie własnej wytwórni muzycznej Loco Records na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się utworów deep’owych w podsumowaniu rocznej sprzedaży tego samego sklepu z wynikiem az 3 utworów w pierwszej dziesiątce notowania
– nadanie przez DJ Mag tytułu najlepszych polskich DJów
– współpraca z największymi światowymi postaciami gatunku
– wydawanie w topowych wytwórniach muzycznych szeroko pojętej tanecznej muzyki elektronicznej

*****

Najnowsze wydawnictwo duetu to długo oczekiwana długogrająca płyta, wydana w berlińskiej wytwórni Get Physical Music. Na albumie pojawili się wokalni goście, czyli Jono McCleery, Kelly TimlinLazarusman. To ponad 70 minut muzyki zawartej w 13 utworach. Premiera CD oraz digital planowana jest na 18 lutego.

Album można zamówić pod linkiem: https://getphysicalmusic.lnk.to/GPMCD259

 

Leave a Reply