Voice Office z piosenką o miłości. Posłuchaj utworu “Kochaj” [RECENZJA]

“Kochaj” to kolejny premierowy utwór projektu Voice Office. Tym razem do grona utalentowanych wokalistów dołączył “Pan od Muzyki”, czyli Bartek Królik, który obok Mateusza Krautwursta jest współtwórcą kompozycji.

W nagraniu piosenki “Kochaj” wzięła udział grupa młodych wokalistów, którzy współpracują ze sobą w ramach projektu Voice OfficeMaja Gwiazda, Malwina Ciesielska, Marysia Janusz, Zosia Witecka, Julia Sibielak i Janek Bidiuk nadali tej propozycji własnego indywidualizmu, prowadząc ją według własnej wrażliwości muzycznej. Soulowa ballada budzi skojarzenia z klasycznymi projektami spod znaku Motown.

fot. materiały prasowe

O najwyższą jakość tego wydarzenia zadbał niekwestionowany fachowiec w dziedzinie kompozycji i produkcji – Mateusz Krautwurst. To jego praca pozwoliła odnaleźć się w tej propozycji poszczególnym, świetnie zapowiadającym się wokalistom. Każdy z artystów miał dostateczną ilość przestrzeni, by pokazać namiastkę swojej wrażliwości. “Kochaj” to piosenka, która miała swoją premierę w Walentynki, ale jej przekaz jest bardziej uniwersalny, łagodnie ukazujący to, co w życiu jest najważniejsze. Niby banał, a jednak wciąż artyści odnoszą się do miłości w mniej lub bardziej oczywisty sposób. W “Kochaj” udało się nie tylko opowiedzieć jakąś historię, ale stworzyć klimat, który w nienatarczywy sposób dopomina się uwagi słuchacza. Wśród wokalistów pojawił się tym razem tylko jeden męski głos – Janek Biduk. Warto o nim pamiętać, bo jego ciepły, wręcz magnetyczny głos zasługuje na znacznie szersze zauważenie. Smaczkiem są umiejętnie zaprezentowane partie instrumentów, w tym przede wszystkim – trąbki (Damian Marat), saksofonów (Marcin Kajper), fortepianu (Kamil Barański) i basu (gość specjalny, czyli Bartek Królik).

*****

Utwór powstał podczas warsztatów, gdzie podczas pracy dołączyli do utalentowanych artystów – Mateusz Krautwurst i Bartek Królik, który zagrał na basie. 

Przypomnijmy, że Bartek Królik debiutował ponad 20 lat temu, współtworząc jako kompozytor i producent jedne z najciekawszych projektów polskiej sceny muzycznej: SiStars, Spoken Love, Łąki Łan, Agnieszka Chylińska, Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Krzysztof Zalewski i wiele innych. Jest wokalistą, multiinstrumentalistą, producentem muzycznym, a także autorem tekstów. Teraz muzyk i wokalista dołączył jako gość specjalny do jednego z ciekawszych projektów na polskiej scenie muzycznej – Voice Office.

*****

W nagraniu “Kochaj” udział wzięli:

Kamil Barański (fortepian), Łukasz Chyliński (gitara), Bartek Królik (bas), Tomasz Mądzielewski (perkusja), Marcin Kajper (saksofony), Damian Marat (trąbka), Mateusz Krautwurst (prod./keys), Robert Szydło (analogowy mix/mastering)

 

Leave a Reply