Koncert “Cisza jak ta” poświęcony Romualdowi Lipce bez udziału Budki Suflera

Budka Suflera nie wystąpi na specjalnym koncercie ku pamięci Romualda Lipki podczas festiwalu w Opolu. Zespół wystosował w tej sprawie oświadczenie.

Z powodu pandemii 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu został przełożony z początku czerwca na początek września. Tegoroczne święto polskiej piosenki odbędzie się w dniach 4-7 września.

Podczas festiwalu odbędzie się koncert “Cisza jak ta”, upamiętniający zmarłego członka Budki Suflera, Romualda Lipkę.

fot. materiały archiwalne

Przeboje kompozytora wykonają m.in.: Felicjan AndrzejczakMaryla RodowiczIzabela Trojanowska oraz Krzysztof Cugowski. Nie wystąpi natomiast… Budka Suflera.

Grupa wystosowała oświadczenie do organizatorów:

“Jako muzycy Budki Suflera, z którą śp. Romuald Lipko przeszedł całą swą drogę artystyczną, z którą odnosił swe największe sukcesy jako kompozytor, aranżer i artysta wykonawca, z którą odbył swą ostatnią trasę koncertową w 2019 r. oraz dokonał ostatnich w życiu nagrań swych kompozycji, oświadczamy, że za swój moralny obowiązek uważamy uczczenie pamięci zmarłego Przyjaciela poprzez wystąpienie w takim koncercie” – napisali.

“Smuci to, że Telewizja Polska, jako organizator koncertu ‘Cisza jak ta’, uniemożliwiła wypełnienie nam – najbliższym współpracownikom i przyjaciołom – moralnych zobowiązań wobec śp. Romualda Lipko i należyte Jego uczczenie” – dodali.

Budka Suflera – “Cisza”

 

Leave a Reply