Nina Anto z zespołem the sound creatures. Posłuchaj nowego utworu “Jestem”

“Jestem” to jeden z dwóch polskojęzycznych utworów Niny Anto nagranych wspólnie z the sound creatures, czyli najbardziej międzynarodowym zespołem, jaki ostatnio pojawił się na scenie muzycznej. A muzyka? Przekonajcie się sami. Jedno jest pewne. Tak oryginalnego wokalu dawno nie słyszeliście.

“Jestem” to utwór o dążeniu do bycia sobą, o szukaniu swojego autentycznego ‘JA’, które próbuje przedzierać się przez wizje stworzone przez innych ludzi. To utwór o wewnętrznym buncie, o wewnętrznym procesie wyzwalania siebie. To utwór dla wszystkich, którzy nie czują się akceptowani i tolerowani, którym wmawia się, że nie mogą być sobą.

fot. materiały prasowe

 

“Ciekawostką jest, że utwór powstał dzięki moim sąsiadom, którzy narzekali na każdy mój ruch w mieszkaniu, zgłosili mnie nawet za śpiewanie i granie do “environmental service” w Londynie. Byłam już tak zła ich próbą ograniczenia mojej wolności w mieszkaniu, że ze złości napisałam piosenkę. Jak myślę o tej sytuacji z perspektywy czasu to wiem, że dzięki niej nauczyłam się stawiać granice ludziom, nauczyłam się bycia fair wobec samej siebie, ale też zobaczyłam, że walka o wolność w pokojowy sposób odnosi najlepsze rezultaty, że nie można na agresję reagować agresją, a trzeba próbować rozładować emocje w inny sposób (np poprzez sztukę) by potem konflikty rozwiązywać dialogiem.” – jak informuje artystka.

 

fot. Anna Starkey

 

Nina Anto to wokalistka i pianistka pochodząca z Warszawy, która obecnie studiuje muzykę rozrywkową na prestiżowej uczelni BIMM London.

‘the sound creatures’ to zespół Niny, który nagrał z nią ostatnie dwa single “Jestem” i “Życie”. W jego skład wchodzą muzycy z czterech różnych państw: Łukasz Pietraszewski (perkusja, Polska), Yannick Bellotto (bas, Szwajcaria), Karolina Klimova (chórki, Czechy), Rory Mitchell (gitara, Wielka Brytania).

W 2019 roku Nina Anto dała trzy koncerty w pełnym składzie – ich koncert premierowy odbył się 25 marca w Hydrozagadce, następnie wystąpili w maju w londyńskim klubie The Fiddlers Elbow na Camden Town, a 22 grudnia dali koncert w warszawskim klubie BARdzo bardzo.

Każdy utwór wydany przez Ninę nawiązuje do trochę innego gatunku muzycznego. To zasługa fuzji kulturowej w zespole. Nina Anto i ‘the sound creatures’ czerpią inspiracje ze swojej wzajemnej odmienności. To, co spaja całość to specyficzny głos wokalistki. Nina ze względu na swoją oryginalną barwę przez Grega Enriqueza (prawdopodobnie najbardziej znanego jako nauczyciel Celine Dion) została nazwana wokalnym freakiem.

Zarówno “Drżenie”, jak i “Jestem” zostały nagrane w Quality Studio w Warszawie, a oba single zmasterował Denis Blackham, znany z pracy z takimi artystami jak Bee Gees, Jimi Hendrix, David Byrne czy Led Zeppelin.

W październiku będzie miała miejsce premiera kolejnego singla, a obecnie Nina z zespołem szykują się do kolejnego koncertu, który odbędzie się na scenie klubu Peckham Audio w Londynie, muzycy zagrają w ramach eventu organizowanego przez InPop Presents (link do biletów dostępny w bio na instagramie @ninaanto.music).

Więcej muzyki Niny Anto znajdziesz tutaj:

 

 

Leave a Reply