Zuza Jabłońska zapowiada debiutancką płytę „Psycho”

Już 9 października będzie miała miejsce premiera debiutanckiej płyty Zuzy Jabłońskiej pt. „Psycho”. Znajdą się na niej takie single jak: „Powiedz mi to w twarz”, „Spacer na linie”, „Wisła”, „Ty tylko chcesz”, czy „Liczę dni”.

Na album zostali zaproszeni wyjątkowi goście: Jan-rapowanie, Siles, Sarius, Czesław Śpiewa czy Kuba Karaś z zespołu The Dumplings. Krążek ukaże się w wersji standard (12 utworów) oraz deluxe (16 utworów).

Zuza Jabłońska – jedna z młodych artystek, która funkcjonuje na granicy mainstreamu i alternatywy. Dała się poznać jako dojrzała uczestniczka „The Voice Kids”, a jej charakterystyczna barwa głosu i nieprzeciętne umiejętności wokalne zaprowadziły ją do finału.

fot. okładka płyty

W każdym kolejnym utworze Zuza pokazuje inną odsłonę, jednak przy zachowaniu podobnej ekspresji oraz estetyki. W swoich tekstach porusza bardzo ważne problemy społeczne.13 kwietnia 2018 ukazał się debiutancki utwór „Sami”. 6 października 2018 roku wydała singiel „Powiedz mi to w twarz”, który nagrała z Janem-rapowanie i Silesem. Piosenka była głośnym sprzeciwem wokalistki wobec problemów z komunikacją międzyludzką oraz zjawiska hejtowania w internecie. Singiel był nominowany do Fryderyków oraz uzyskał status platynowej płyty.

5 kwietnia 2019 wydała singiel „Spacer po linie”, a w sierpniu z tym utworem wystąpiła podczas 53. Top of the Top Sopot Festival w koncercie Young Choice Awards. 30 października 2019 roku ukazał się singiel „Wisła”, przy którym Zuza kolejny raz zabrała głos w ważnej sprawie społecznej, bo klip poruszał tematy odmienności oraz tolerancji.
4 lutego 2020 roku ukazał się utwór „Znasz mnie lepiej”, a w klipie można zobaczyć, jak artystka radzi sobie z wszechobecnym hejtem. 10 marca 2020 roku wyszedł jej singiel „Ty tylko chcesz” z Kubą Karasiem z The Dumplings, a 29 kwietnia ujrzał światło dziennie utwór „Liczę dni”. 28 sierpnia 2020 roku miał premierę utwór „Wierna, odważna i prawa” do filmu „Mulan”.

 

Leave a Reply