Rock-bluesowy zespół Stara Szkoła zaprasza na koncert w Bydgoszczy!

 Autorski blues-rock z niebanalnymi tekstami po polsku. Tak w skrócie można określić muzykę zespołu Stara Szkoła, zapowiadającego wydanie kolejnego albumu zatytułowanego “Odkrywanie Ameryki”. Tymczasem grupa zaprasza na wyjątkowy koncert w Bydgoszczy (klub Eljazz).

Debiutancka płyta Starej Szkoły ukazała się po 7 latach istnienia zespołu, następna po 4 latach, a teraz zespół zapowiada wydanie kolejnej, która ukaże się po 3 latach od ostatniej. Album “Odkrywanie Ameryki” pojawi się pod naszym patronatem medialnym.

fot. materiały prasowe

Pierwsza płyta „Coraz bliżej”, zajęła drugie miejsce w głosowaniu internautów portalu bluesonline.pl na Bluesową Płytę Roku 2017, natomiast kolejny krążek „Koncert”, to zapis koncertu z okazji 10-lecia Starej Szkoły z gościnnym udziałem Józefa Skrzeka, Apostolisa Anthimosa i Michała Kielaka. Tak panowie wspominają to wydarzenie:

Wspaniała atmosfera podczas pobytu w Inowrocławiu urzekła mnie. To prawdziwy BAND z wielką życzliwością wobec siebie i publiczności. Poczułem smak przyjaźni u Artystów i stanowiłem z nimi jedno. Muzyka jest tego odzwierciedleniem. – Józef Skrzek

Na tej płycie usłyszycie dobrą muzykę! Ten zespół ma dobrze poukładane harmonicznie kompozycje. Jestem pod wrażeniem wielu utworów! Dzięki za zaproszenie! Zagrałem z Wami z przyjemnością! – Apostolis Anthimos

Na tym koncercie spotkałem się z zespołem Stara Szkoła pierwszy raz. “Kupili mnie” od razu przyjacielską atmosferą i świetnymi utworami. Grało mi się bardzo przyjemnie. Oby częściej tak! – Michał Kielak

Teraz zespół pracuje nad trzecim wydawnictwem zatytułowanym „Odkrywanie Ameryki” – jak sami mówią – z pewnym obciążeniem muzycznym, dodając:

Zaczynamy. Tekstowo, będzie konsekwentnie po polsku, języku najbardziej zrozumiałym w tej części świata. W tekstach, Tomek pisze o zmieniającym się wokół nas świecie, o przemijaniu – choć mniej i o miłości, wszechobecnej sile. Muzycznie, połączymy gatunki i style w których porusza się Stara Szkoła, ale będą też zaskoczenia, będą premiery. Cieszymy się na tę płytę, planujemy jej wydanie w 2024 roku.

*****

Obecnie zespół zaprasza na koncert w Bydgoszczy, który odbędzie się 22 czerwca 2024 (klub muzyczny Eljazz).

Stara Szkoła gra w składzie:

Iwona Gulczyńska – skrzypce, Tomek Kuczma – wokal, gitara, Sławek Kuczma – bas, Dziniu Monasterski – perkusja, Heniu Chyła – instrumenty perkusyjne i gościnnie Michał Witkowski – gitara.

Naturalność i szczerość to główne cechy, zarówno muzyki, tekstów i tego co widzimy na scenie. Panie i Panowie, zapraszamy! Stara Szkoła!

Strona: http://staraszkola.com.pl/

 

Leave a Reply