Łona x Konieczny x Krupa z singlem “GODZINA WILKA”. Album “TAXI INSTRUMENTAL”

„GODZINA WILKA” to drugi instrumentalny singiel od tria Łona x Konieczny x Krupa, promujący album “TAXI INTSTRUMENTAL”.

“GODZINA WILKA” w wersji muzycznej promuje nadchodzącą premierę albumu TAXI INSTRUMENTAL — wyjątkową wersję płyty tria Łona x Konieczny x Krupa, w której główną rolę pełni muzyka inspirowana nocnym życiem miasta i historiami zasłyszanymi w taksówkach.

Singlowi towarzyszy niezwykle klimatyczny, wręcz mroczny teledysk autorstwa Andrzeja Koniecznego i Kacpra Krupy. W rolach głównych również zobaczymy tę dwójkę uzdolnionych artystów, jak się okazuje nie tylko muzycznie. Dzięki video który idealnie komponuje się z warstwą muzyczną, słuchacz na nowo może zanurzyć się w wyjątkową tematykę utworu i zinterpretować ją na swój sposób.

fot. materiały prasowe

Dodatkowo Andrzej i Kacper kilka dni temu na kanale YouTube Dobrzewiesz Nagrania, opublikowali making of singla „KIEDYŚ TO BYŁO”, w którym to krok po kroku możemy się dowiedzieć, jak powstała ta wyjątkowa produkcja.

Konieczny i Krupa wraz z Łoną stworzyli wyjątkowe, bardzo zróżnicowane utwory z pogranicza jazzu, hip-hopu i elektroniki, które nie tylko znakomicie współgrają z tekstami Łony. Muzyka na TAXI Instrumental to misterna konstrukcja, na którą składają się nagrania wielu instrumentów akustycznych, syntezatorów, a nawet field recording.

Prace nad albumem zainicjowane zostały przy okazji projektu społeczno-artystycznego prowadzonego przez Zuzannę Głowacką w ramach festiwalu OFF Opera (czerwiec 2020). Album dostępny jest na CD, LP i wyjątkowej, ściśle limitowanej edycji winylowej, z płytą w kolorze marble smoke na ciężkiej (180g) płycie 12″ w opakowaniu gatefold.

 

Leave a Reply