RGG z albumem “CITY OF GARDENS vol. 2”. Posłuchaj utworu “Evaporation Ballad”

„CITY OF GARDENS vol.2” to kolejna płyta tria RGG nagrana w międzynarodowym składzie, która ukazała się 31 maja. Jednym z utworów, który znalazł się na tym albumie jest “Evaporation Ballad”.

Podobnie jak w przypadku pierwszej części formuła zespołu została rozszerzona do kwintetu, tym razem z udziałem fińskiego saksofonisty Pauli Lyytinena oraz puzonisty Samuela Blasera. Emocjonalna komunikacja przez międzykulturowy język muzyki jest kontynuowana ze znakomitym efektem. Płyta zawiera zbiorowe improwizacje zespołu i dwie kompozycje Macieja Garbowskiego. To 15 album w dyskografii RGG.

fot. materiały prasowe

Pierwszy album zyskał szerokie uznanie za innowacyjne podejście i porywające występy, ustanawiając wysoki standard dzięki połączeniu złożonych kompozycji i dynamicznych improwizacji. Opierając się na tych fundamentach, „City of Gardens vol.2” wnosi nowe wymiary do ustalonej narracji muzycznej.

Ten album jest naturalną konsekwencją artystycznej inicjatywy „Contemporary Sonus”, zapoczątkowanej przez RGG w 2015 roku. Inicjatywa ta stworzyła nową muzyczną opowieść, skomponowaną i dedykowaną wykonawcom o specyficznym podejściu do improwizacji. Artystyczne porozumienie i przyjazna więź między członkami kwintetu były kluczowymi czynnikami kształtującymi charakter i emocjonalny ładunek płynący bezpośrednio z tworzenia dźwięku.

*****

Skład:
Łukasz Ojdana – fortepian
Maciej Garbowski – kontrabas
Krzysztof Gradziuk – perkusja
Pauli Lyytinen – saksofon tenorowy
Samuel Blaser – puzon

Spis utworów:

1. NEW STORY
2. EON
3. EVAPORATION BALLAD
4. GLITCH
5. NOVEL
6. GEPETTO
7. ARACHIDI SALATE

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply