Paweł Jabłoński szczerze o najtrudniejszej z walk. Posłuchaj utworu “Dostałem czas”

Paweł Jabłoński zaprezentował swój nowy, jakże osobisty singiel “Dostałem czas”, który ukazuje kolejne oblicze wokalisty. Do utworu powstał teledysk.

Dostałem czas” to propozycja popowa z rockowym sznytem, która rządzi się swoimi prawami. Jej specyfika jest nierozerwalnie związana z przekazem, więc w sposób bezpośredni nawiązuje do zawartej w niej opowieści. Artysta ,,przechodzi(ł)’’ nowotwór, nie tak dawno, bo 3 lata (15 czerwca 2021) temu został u niego zdiagnozowany chłoniak złośliwy śródpiersia. Półtora roku później ta piosenka była już gotowa do wydania, jednakże leżała w szufladzie.

fot.. okładka singla

Czy podnosi na duchu? Tego się dowiemy, odsłuchując i oglądając klip. Paweł śpiewa: “(…) WYGODNE BUTY MAM BY DALEJ BIEC, ODKRYWAĆ WIELKI ŚWIAT, DOSTAŁEM CZAS, NA NOWO JESZCZE RAZ, ZAŁOŻE JE, DO PRZEJŚCIA CAŁY SWIAT…”.

“Musiałem odczekać, dojrzeć do oddania siebie, wylania swojej historii, odrobiny łez… do pokazania walki i magii, jaka się wówczas rozgrywała w moim życiu. Ludzie nie chcą smutku… świat nie wierzy łzom… – jak śpiewał Pan Janusz Laskowski, dlatego w mojej piosence przeważa radość oraz charyzma. Taka charyzma jaka mnie prowadziła przez niełatwy okres chemioterapii, radioterapii… Tylko z silną głową i wiarą można pokonać <go>. Tak mi się wydaje, mówię to tylko z mojego doświadczenia. Szczerze… Powiem WAM jestem gotowy by dalej biec” – jak informuje Paweł Jabłoński i dodaje:

“Absolutnie nikogo nie pouczam, broń Boże. Ja dzisiaj Państwu przedstawiam mój sposób celebrowania radości. Z perspektywy czasu, to nie było ,,głupie’’ doświadczenie, to jak taka blizna pozostawiona na pamiątkę. I OBY TYLKO NA PAMIĄTKĘ. Dziękuję Ci Kochany Boże, żono, córeczko Maju, mamo, tato, rodzino.

*****

Paweł Jabłoński to wokalista pochodzący z Tokarni koło Kielc. Jest autorem tekstów i melodii wokalnych do własnych piosenek – tworzy w gatunku pop. Nagrywa i wydaje od 2015 roku. Wcześniej z zespołem Miasto Nocą, w duecie Orawiecki & Jabłoński, aktualnie – od 4 lat, tworzy solowo. Mimo choroby nowotworowej jaka go dotknęła, nie zrezygnował z muzyki i marzeń o wielkich scenach. Współpracuje z kilkoma producentami muzycznymi z województwa świętokrzyskiego, śląskiego i małopolskiego.

Ma na swoim koncie 10 utworów utrzymanych w gatunku pop. ,,Tobą tak” – ze stycznia 2020 roku – to Pawła pierwszy solowy singiel, który znalazł się później na EP ,,TOBĄ”. Najpopularniejszy utwór Pawła o tytule ,,Wakacyjny sen’’ ma już 121 tysięcy wyświetleń teledysku na platformie YouTube i kilkanaście tysięcy na innych platformach cyfrowych. Pawła ostatni utwór (poprzedzający “Dostałem czas“), to piosenka napisana dla córeczki o tytule ,,Malutka nas kupiła’’ z okazji jej roczku. Artysta w najbliższej przyszłości planuje wydać płytę – długogrający krążek.

Smart link do serwisów cyfrowych: https://paweljablonski.ajdi.pl/dostalemczas

*****

muzyka: Robert (RobGitarnik) Madziarz

słowa: Paweł Jabłoński

Wydawca: ID Records 
Dystrybucja: Universal Music Polska | Ingrooves | UMG

 

Szukacie przeboju na lato? Paweł Jabłoński prezentuje utwór “Wakacyjny sen”! [RECENZJA]

Leave a Reply