Szukacie przeboju na lato? Paweł Jabłoński prezentuje utwór “Wakacyjny sen”! [RECENZJA]

Paweł Jabłoński zaprezentował letni przebój zatytułowany „Wakacyjny sen”. Utwór jest zapowiedzią nadchodzącego albumu artysty.

Wakacyjny sen” to utwór stworzony na lato – lekki, przebojowy i ujmujący prostą melodią. Oczywiście jest to kompozycja poprawnie skrojona w swojej kategorii. Muzyka popowa niejedno ma imię, a Paweł Jabłoński sięga do tej bardziej oczywistej odmiany, stawiając głównie na linię melodyczną, która szybko zapada w pamięć. I to staje się istotnym walorem tej piosenki. Sama forma jest dosyć oszczędna i trochę zbyt mało angażująca od strony czysto artystycznej. Na pewno utwór zyskałby na wartości, gdyby wyraźniej uwypuklono brzmienie żywych instrumentów, bo przecież w tle można usłyszeć chociażby motyw pojawiającej się gitary (być może to kwestia mało wyszukanej aranżacji).

fot. materiały prasowe

Jak się okazuje ważniejszy w tym przypadku okazał się charakterystyczny, często powtarzalny refren, który wznieca przebojowość tej piosenki. Od strony wykonawczej nie można nic zarzucić tej propozycji, w końcu Paweł jest sprawnym wokalistą, więc na pierwszym planie (obok nienachalnej rytmiki) pojawia się jego młodzieńczo brzmiący, jakże świeży głos.

Ogólnie dostaliśmy dobrze skrojoną kompozycję, która poprzez podrasowanie produkcyjne (Robert Madziarz) prezentuje się poprawnie. W swoim gatunku jest więc wystarczająco efektywnie skonstruowana, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę jej dopasowanie do obecnej pory roku (włącznie z teledyskiem). Poza tym słychać, że Paweł Jabłoński jest w tym, co robi całkowicie przekonujący – wydaje się wręcz, że jest to muzyka, która sprawia mu niewątpliwą radość. Także szczery przekaz w tym przypadku ma duże znaczenie.

Młody wokalista wciąż się rozwija i poszukuje własnej drogi artystycznej, a “Wakacyjny sen” jest tym momentem, który nie przynosi mu wstydu. Nie da się ukryć, że jest to piosenka skierowana do konkretnego odbiorcy, a dzięki należytemu wykonawstwu zasługuje na to, żeby znaleźć swoich słuchaczy. Z pewnością utwór sprawdziłby się również w rozgłośniach radiowych, które stawiają na tego rodzaju muzykę pop.

*****

Piosenka opowiada historię, w której dwoje młodych ludzi zakochuje się w sobie, podczas pewnego, letniego wieczoru. Nic o sobie nie wiedząc, oddają się chwili i pożądaniu… chwili, która mija szybko i bezpowrotnie, niczym sen. A może w rzeczywistości to był tylko sen?

“Utwór można odbierać nie tylko na jeden ,,prosty’’ sposób. Za to muzycznie szybko i przyjemnie wpada w ucho, więc mam nadzieję, że zostanie z Wami na dłużej” – jak informuje wokalista.

Paweł Jabłoński to młody wokalista pochodzący z Tokarni koło Kielc, autor tekstów i melodii wokalnych do własnych piosenek. Od przeszło dziesięciu lat związany z muzyką, a z piosenką autorską od lat siedmiu.

Ze swoim zespołem Miasto Nocą zdobył, m.in. dwie statuetki Scyzoryków i wystąpił na 50 Dymarkach Świętokrzyskich przed samą Marylą Rodowicz. Zasilał duet Orawiecki & Jabłoński i trio Klinika Melanżu. Z tych trzech projektów powstało dziesięć piosenek.

Teledysk do parodii „Wonderland” C-Boola wydany ze składem Klinika Melanżu pod tytułem „Melanż ten” został wyświetlony w serwisie YouTube 150 tysięcy razy. Na życzenie trzecioligowego klubu piłkarskiego Lechia Sędziszów Małopolski razem ze swoim producentem Erivą stworzył hymn grany na wszystkich meczach domowych klubu od 2018 roku.

W kwietniu 2020 roku ukazał się jego debiutancki album EP „Tobą”, na której znalazły się 3 utwory. W Radiu REKORD singiel ,,POWIEDZ” dotarł do pierwszego miejsca na liście przebojów i utrzymał się 2 tygodnie na jej szczycie.

W roku ubiegłym wokalista musiał zwolnić z powodu choroby nowotworowej, ale mimo to wydał remiks piosenki „Powiedz”. Latem pojawił się natomiast singiel „Razem pod wiatr” z uroczym teledyskiem, utwór dedykowany przede wszystkim jego żonie, ponieważ Paweł obawiał się, że to może być jego pożegnalna piosenka. Na szczęście stało się inaczej, ale Paweł dalej walczy o zdrowie.

Na ostatnie Święta Bożego Narodzenia Pawłowi udało się spełnić jedno ze swych marzeń – wydał pastorałkę “Nadejdzie Boże Narodzenie”, która – jak mówi – wyjątkowo mu się podoba.  Łącznie ma na swoim koncie sześć propozycji utrzymanych w gatunku pop i dwa klubowe remiksy tychże numerów. Aktualnie Paweł koncentruje się na karierze solowej, współpracując z kilkoma producentami. A teraz czas na „Wakacyjny sen”!

*****

Słuchaj singla ,,Wakacyjny Sen’’ w serwisach streamingowych: https://mugo.lnk.to/WakacyjnySen

 

fot. materiały prasowe

Jedna odpowiedź do “Szukacie przeboju na lato? Paweł Jabłoński prezentuje utwór “Wakacyjny sen”! [RECENZJA]”

Leave a Reply