Koncert Emilii Pawłowskiej “Niebo nad jeziorem” w Chojnicach

Wielbiciele muzyczno – poetyckich opowieści będą zachwyceni. Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 16 maja 2024r. o godz. 19.00 na koncert Emilii Pawłowskiej z zespołem.

Niebo nad jeziorem” to autorski debiut pochodzącej z okolic Więcborka wokalistki i autorki piosenek Emilii Pawłowskiej. Projekt jest kompilacją historii opowiadanych wierszami dwóch związanych z naszym regionem poetek: Anny Szucy i Aliny Rzepeckiej. Piosenki są pełne akustycznych, naturalnych, szlachetnych brzmień o których jakość zadbał aranżacyjnie Adam Lemańczyk – współtwórca albumu, ceniony pianista, klawiszowiec, aranżer i producent muzyczny.

Materiał muzyczny zawarty w programie jest bardzo zróżnicowany, oscyluje wokół jazzu, popu, bossa novy i muzyki etnicznej. Wynika to z fascynacji różnymi stylami muzycznymi twórców albumu. Dzięki tego rodzaju muzycznym inspiracjom w twórczości zespołu zawarta jest cała paleta emocji, a refleksje zawarte w tekstach poetek poruszają i kierują uwagę słuchacza na ponadczasowe wartości.

Album „Niebo nad jeziorem” na rynku muzycznym ukazał się – pod naszym patronatem medialnym – 28 maja 2021 r. nakładem sopockiego wydawnictwa Soliton.

Płyta zebrała sporo przychylnych recenzji dziennikarzy i znalazła się w 4 rankingach podsumowujących pandemiczny – wydawniczy rok 2021. Album emitowany był w lokalnych, jak i ogólnopolskich rozgłośniach radiowych m.in. na antenie Radia 357 przez Marka Niedźwieckiego. W Radiu Lublin album uzyskał status albumu tygodnia ekstra.

Podczas koncertu na scenie wystąpią:

Emilia Pawłowska – śpiew
Igor Nowicki – instrumenty klawiszowe
Marcin Gawdzis – trąbka, flugelhorn
Maciej Olesiński – gitary, banjo, ukulele, chórki
Bartłomiej Werachowski – gitary basowe
Mateusz Krawczyk – perkusja
chórek

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie internetowej artystki: https://emiliapawlowskamusic.pl/niebo-nad-jeziorem/.

Chojnickie Centrum Kultury
Czwartek 16 maja, godz. 19.00
Bilety: 40 zł (do nabycia w kasie ChCK i przez internet: www.ckchojnice.pl)

Zapraszamy!

 

fot. okładka płyty

 

Leave a Reply