41 lecie zespołu Kult. Posłuchaj utworu “Kocham Cię, a miłością swoją”

Z okazji 41 lecia zespołu Kult, tym razem odkurzamy album “Poligono Industrial”, którą promował utwór “Kocham Cię, a miłością swoją”.

Wielu fanów Kultu uważa, że zespół ten ma swój miłosny tryptyk. Najpierw “Do Ani”, o miłości młodzieńczej, szalonej, przerywanej nieobecnością; potem “6 lat później”, gdy zmaterializowała się już rodzina, a sytuacja stała stabilna, bardziej pewna; wreszcie “Kocham cię, a miłością swoją” już o relacji dojrzałej. I znów adresatką jest Ania Staszewska, małżonka Kazika. To kolejny osobisty, intymny tekst Kazika, świadectwo jego wielkiej miłości do żony.

fot. Adam Staśkiewicz

“Kocham Cię…” to kompozycja Janka Grudzińskiego. Szybka, taneczna wręcz, może nieco latynoska, charakteryzuje się dominującą sekcją dętą i solówką na waltorni. Spektakularne, mocne brzmienie sekcji dętej jest szczególnie olśniewające podczas koncertów.

Zagadkowy jest za to teledysk w reżyserii Sławka Pietrzaka – z udziałem niemieckiego aktora Jacka Recknitza. Historia miłości starszego mężczyzny do dwóch młodziutkich kobiet pełna jest symboli i intertekstualnych nawiązań.

 

41-lecie zespołu Kult. Posłuchaj utworu “Kochaj mnie, a będę Twoją” z Violettą Villas

Leave a Reply