Alicja Majewska i Artur Andrus w piosence “Wiesz?”

“Wiesz?” to utwór nagrany przez Alicję Majewską z Arturem Andrusem. Ten singiel znalazł się na płycie “Piosenki Korcza i Andrusa”, który ukazał się pod koniec 2022 roku. Duetowi towarzyszy gitara Marka Napiórkowskiego.

fot. materiały prasowe

Alicja Majewska: Jakiś duet by się przydał. Włodzimierz Korcz: To zrób z Arturem.

Tak w marcu zeszłego roku jeden z najznamienitszych duetów polskiej sceny muzycznej rozmawiał o zestawieniu dwóch niezwykłych osobowości, dwóch wrażliwości w jednym utworze, który kilka miesięcy później znalazł się na płycie „Piosenki Korcza i Andrusa” dopełniając cały album. „Wiesz?” to piosenka wyjątkowa pod wieloma względami. Alicji Majewskiej towarzyszy w niej Artur Andrus, autor tekstów do wszystkich „Piosenek”. Wyjątkowy jest też klimat – kameralny i nastrojowy nie tylko w warstwie tekstowej, ale i muzycznej. Duetowi towarzyszy na nagraniu jedynie partia gitary – subtelnej i kojącej – zagranej przez znakomitego Marka Napiórkowskiego.

Słuchając „Wiesz?” ma się wrażenie, jakby słuchało się rozmowy dwojga ludzi, którzy z mądrością i dojrzałością patrzą na świat i życie. Choć w tekście wielokrotnie pada pytanie, zawsze pozostaje bez odpowiedzi tej drugiej strony. Bo może w życiu nie o to chodzi, żeby zawsze mieć tę odpowiedź i wszystko wiedzieć. Może niekiedy warto poczekać, zaufać, mieć nadzieję i dać życiu popłynąć swoim rytmem. Albo pokołysać się w rytm tej pięknej nastrojowej bossa novy.

 

Leave a Reply