Maciej Wieżyński prezentuje nowy utwór. Posłuchaj instrumentalnego singla “Zefiriada”

“Zefiriada” to nowa propozycja gitarzysty i kompozytora – Macieja Wieżyńskiego. Utwór powstał we współpracy artysty z wybitnymi muzykami.

Najnowsza propozycja muzyczna Macieja Wieżyńskiego nosi tytuł „Zefiriada”. Do współpracy zaprosił znakomitych muzyków. Na perkusji zagrał Adam Golicki, Mariusz Gregorowicz – wibrafon, Michał Karaś – sitar, Krzysztof Ścierański na gitarze basowej. Utwór ma charakter spokojnej ballady, która stopniowo staje się coraz bardziej dynamicznym utworem. Tytuł utworu został zainspirowany nazwą greckiej miejscowości Zefirii.

fot. materiały prasowe

Maciej Wieżyński, gitarzysta, aranżer i kompozytor, muzyk sesyjny. Współpracuje z czołowymi wykonawcami polskiej sceny muzycznej. Jest członkiem formacji Madrugada Sombra wykonującej muzykę flamenco połączoną z polską muzyką ludową i jazzem z którą koncertował w Polsce i Europie. Gitarzysta zespołu Jacek Kępka – Automaty, który został założony przez Jacka Kępkę członka zespołu KLAN, gdzie utwory grupy zostały ocalone od zapomnienia w nowatorskich i śmiałych aranżacjach. Współpracuje także z gitarzystką jazzową Krzysią Górniak, z którą nagrał płytę “Astrolabe”, gdzie można usłyszeć utwory autorskie oraz tradycyjne utwory portugalskie w ciekawych aranżacjach.

Utwór “Zefiriada” dostępny jest w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/MaciejWiezynskiZefiriada

 

Leave a Reply