Kminek powraca z nowym utworem “Litery”!

“Litery” to nowy utwór zespołu Kminek, do którego powstał teledysk. Premiera płyty “KMINEK 22” odbędzie się 18 listopada.

Po płycie “KMINEK 34”, EPce “V5” z “Nie kradnij” i “Chłopaku” zespół zaprasza na nowe kminkowe bujanie – “KMINIEK 22”. Skład bez zmian, nastrój bez zmian, poetyka bez zmian, intymnie po prostu.

KMINEK to zmysłowy projekt muzyczny, który powstał z miłości do muzyki, obrazu i słowa. Jest on ciekawym połączeniem dobrego chilloutu i zmysłowej elektroniki, wzbogacony gitarowymi brzmieniami.

KMINEK jest delikatny, kobiecy i piękny. Przenosi do świata marzeń i uczuć. Zespół zbierał znakomite recenzje, nawet Ray Wilson (ostatni wokalista kultowej grupy Genesis) zachwycił się kminkowym brzmieniem. Lao Che potwierdziło jego jakość artystyczną, zapraszając grupę jako support.

fot. materiały prasowe

KMINEK to – Michalina Maruniak, Jerzy Delwo i Paweł Zając. Szukali się tak długo, by się odnaleźć – w tym czasie i miejscu, na tym etapie życia – kiedy coś już wiadomo, a jednocześnie ich poszukiwania artystyczne w dalszym ciągu mają sens. Wspólnie tworzą, robią zdjęcia i impresje filmowe. Michalina na co dzień związana jest z fabryką, w której toczą, frezują, spawają. Na lunch podjeżdża ciężarówką. Jurek zwiedza wieś ze swoimi psem, a Paweł nie rozstaje się z mikserem (bynajmniej nie kuchennym). Skład na żywo uzupełniają – Bartek Woźniak (perkusja).

KMINEK to spotkanie z tym co jest obok, blisko, z tym czego za chwilę może zabraknąć…

27 października 2017 roku, wydali pierwszy album zatytułowany “KMINEK 34”. Promującą płytę utwory „Do chleba kminek”, “Złota Byba”, “Dobranoc” zagościły w wielu stacjach radiowych i na listach przebojów.

Kminka zagrali między innymi – Marek Niedźwiedzki, Tomasz Żąda, Marcin Kusy, Bogdan Fabiański, Mirosław “Maken” Dzięciołowski, Piotr Bartyś, Łukasz Basta, Roman Rogowiecki.

Utwór “Litery” dostępny w serwisach cyfrowych: https://id.ffm.to/litery-kminek

*****

LITERY – piosenka o miłości na zawsze 

piosenka o miłości na wszędzie

“rysuję na murze litery duże 

serce ze strzałą

żeby coś zostało…”

prosto i skutecznie – miłość musi być najważniejsza.

 

fot. okładka singla

 

Leave a Reply