Marcin Maciejczak we współpracy z Chloe Martini w utworze “tylko świat”

Po krótkiej wydawniczej przerwie, Marcin Maciejczak powraca z nowym materiałem. Utworem „tylko świat” młody wokalista otwiera kolejny etap w swojej muzycznej karierze i zaprasza słuchaczy do świata nastoletnich lęków i rozterek, bezpowrotnie żegnając się z beztroską dzieciństwa.

Pierwszy singiel to zapowiedź EP’ki „hypno”, która ukaże się jeszcze w tym roku, a powstała w całości we współpracy ze znakomitą producentką Chloe Martini.

fot. Maciej Nowak

„tylko świat” to utwór, w którym Marcin Maciejczak rozlicza się z lęków swoich i swojego pokolenia. Wokalista demaskuje ich mnogość i zwraca uwagę na to jak wielu z nich nie dostrzega współczesny świat. Oszczędność warstwy lirycznej boleśnie sygnalizuje nastoletnią barierę, której dorośli nie mają możliwości przekroczyć. Także sama konstrukcja utworu niesie za sobą ukryte przekazy – niepokój został zapisany w dekonstrukcji formy, a nagły zwrot w drugiej części utworu to moment bezpowrotnego przejścia do bolesnego świata wczesnej dorosłości.

Ostatnim wydawnictwem młodego wokalisty był jego debiutancki album „Tamte Dni”, który ukazał się latem zeszłego roku. Krążek został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez fanów jak i środowisko muzyczne. Marcin w ostatnim czasie miał okazję zaprezentować materiał z płyty podczas letnich koncertów, m.in. na Olsztyn Green Festival.

Artysta wielokrotnie podkreślał, że jest stale głodny nowych muzycznych wyzwań, czego efektem jest współpraca z producentką Chloe Martini.
Do utworu „tylko świat” powstał także visualiser, przy którego tworzeniu Marcin współpracował z reżyserem i fotografem Maciejem Nowakiem. Panowie stworzyli razem doskonałe wizualne uzupełnienie utworów z EP’ki, a efekty tej współpracy będzie można podziwiać jeszcze w tym roku, bowiem „tylko świat” to zaledwie pierwsza z wielu muzycznych niespodzianek jakie Marcin przygotował w najbliższych miesiącach.

 

“Chcę, żeby moja muzyka bezpośrednio odnosiła się do emocji” – Marcin Maciejczak [WYWIAD]

Leave a Reply