Alicja Majewska powraca z nową piosenką “Niedaleko stąd”

Trzy lata od wydania płyty „Żyć się chce” Alicja Majewska powraca z zapowiedzą nowego albumu pt. „Piosenki Korcza i Andrusa”.

Płyta tytułem nawiązuje do „Piosenek Korcza i Młynarskiego” z 1987 roku i również jest płytą autorską. Tym razem za kompozycje odpowiada duet Włodzimierz Korcz (muzyka) i Artur Andrus (teksty). Pierwszy singiel – „Niedaleko stąd” – promujący wspomniane wydawnictwo to pogodne spojrzenie na życie tu i teraz, bo – jak śpiewa Majewska z właściwą sobie lekkością, urokiem i optymizmem – „za siódmą górą, za siódmą rzeką, wcale nie musi być lepszy ląd”.

fot. materiały prasowe

Lubię śpiewać piosenki, które mówią o świecie to, co ja myślę prozą, a co zdolny autor potrafi opisać wierszem. Jeśli do tego kompozytor dopisze melodię, która właściwie sama się śpiewa, istnieje szansa, że nie tylko ja, ale i Państwo będą mieli powody do radości! – Alicja Majewska

Powodów do radości będzie więcej – już jesienią Alicja Majewska wyruszy w trasę koncertową, podczas której zaprezentuje wszystkie „Piosenki”. Nie lada gratką i miłą niespodzianką są duety z twórcami – razem z Alicją na płycie zaśpiewali Włodzimierz Korcz („O sercu szczerozłotym) i Artur Andrus („Wiesz?”).

Album ukaże się w listopadzie, a wydawnictwu płytowemu będzie towarzyszyła książka Artura Andrusa, w której Andrus podsumowuje kilka dekad działalności artystycznej Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza.

 

 

Leave a Reply