Premierowy album zespołu OBRASQi. Posłuchaj singla “siła zakazanych westchnień”

22 września ukazał się drugi album zespołu OBRASQi zatytułowany “Szepty ciszy”. Jednym z singli promujących to wydarzenie został utwór “siła zakazanych westchnień”. Grupa wystąpiła niedawno jako support na jubileuszowej trasie Riverside.

Muzyka, która od samego początku rozwija pejzaże onirycznych krain zatopionych w zadumie. Wołanie uwięzionych dusz, przepełnione obrazami z nieoczywistych dźwięków, także tych asmr, które jeszcze mocniej i głębiej podkreślają przekaz słów.

Szepty ciszy” to eksplozja emocji towarzyszących w miesiącach, gdy świat raz za razem stawał na jakiejś niewidzialnej krawędzi nieznanej naszemu pokoleniu, odzwierciedlenie tego, co działo się w najbardziej ukrytych zakamarkach duszy, których bez muzyki nie bylibyśmy w stanie odkryć. To podróż poza granice życia, świata, marzeń i siebie.

fot. materiały prasowe

OBRASQi to Monika Dejk- Ćwikła (śpiew, teksty, bas), Artur Wolski (gitary, klawisze, loop) i Jarek Bielawski (perkusja).

Zespół działa pod Gdańskiem od kwietnia 2019 roku. W tym czasie stworzył i nagrał własny materiał, wystąpił u Tomasza Żądy w audycji Trójka Żąda Debiutów, zagrał na żywo w MiniMax Piotra Kaczkowskiego.  Opublikowany w listopadzie 2019 roku maxi singiel  „Holygram” znalazł się na pierwszym miejscu listopadowego zestawienia „Będzie Głośno” Radiowej Czwórki. Zespół został doceniony przez kilka zachodnich portali zajmujących się muzyką progresywną m. in. szwedzki ArtRock, francuski Prog Censor czy amerykański Power Of Prog, a teledysk (8 minutowy film animowany jednego z utworów) znalazł się w konkursie na najlepszy teledysk festiwalu Lift Off Session. Obrasqi zostały także finalistą Muzycznego Odkrycia Roku Metropolii, zdobyły także statuetkę Music Life Awards w kategorii Nowa Muzyka. Ich debiutancki album “Dopowiedzenia” ukazał się w 2021 roku.

Rok 2022 to zaproszenie przez zespół Riverside do zagrania jako gość specjalny finału trasy jubileuszowej „20 Riverside” oraz występy m.in. w Radiu Nowy Świat, znalezienie się w line-up festiwalu United Arts. To także praca nad drugą płytą „szepty ciszy” (premiera 22 wrzesień 2022), którą zapowiadały single „obiecaj” oraz „siła zakazanych westchnień”.

Album “Szepty ciszy” można zakupić tutaj: https://progmetalrock.pl/tag-produktu/obrasqi/

 

Jedna odpowiedź do “Premierowy album zespołu OBRASQi. Posłuchaj singla “siła zakazanych westchnień””

Leave a Reply