Hania Rani prezentuje premierowy utwór “Soleil Pâle”. Zapowiedź albumu

Hania Rani zapowiada nowy album utworem “Soleil Pâle”. Pisanie muzyki do filmu i teatru zawsze było dużą częścią muzycznego świata artystki.

Teledysk do utworu „Soleil Pâle”, który jest zapowiedzią albumu „Music for Film and Theatre”. Klip powstał we współpracy Hani Rani z reżyserem Neelsem Castillonem oraz duetem tanecznym Alt Take, opartym na przejściu w stronę improwizacji i spontaniczności. Proces twórczy polegał na chęci powrotu do radości z obserwacji ‘tu i teraz’, bez planów na przyszłość. Muzyka, taniec i obraz wyrażają tę ulotną chwilę, której nie można powtórzyć, zrodzoną z zaufania, ruchu i intuicji.

Premiera płyty „Music for Film and Theatre” planowana jest na 18 czerwca.

fot. materiały prasowe

Artystka została doceniona w Polsce otrzymując liczne nagrody m.in. nagrodę Gazety Wyborczej Sanki (2019), przyznawaną przez dziennikarzy dla najciekawszej nowej twarzy na rodzimym rynku muzycznym, nominację do Paszportów Polityki, oraz Bestsellery EMPiKu „Odkrycie roku” otrzymała również pięć nominacji do nagrody Fryderyk 2020 i została nagrodzona czterema za Album Roku Alternatywa, Debiut Roku, Kompozytor Roku i Najlepsze Nowe Wykonanie z Melą Koteluk za utwór „Odprowadź”. Na 45. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymała nagrodę za najlepszą muzykę do filmu Piotra Domalewskiego „Jak najdalej stąd”.

 

Hania Rani na żywo ze Studia S2

Leave a Reply