Hania Rani na żywo ze Studia S2

Nagranie “Live from Studio S2” Hani Rani miało swoją premierę przed corocznymi ogólnoświatowymi obchodami Dnia Fortepianu (29 marca). Pomysł zarejestrowania występów na żywo, pochodził z zaproszenia na Festiwal Filmowy Berlinale.

Na początku lutego 2021 roku poproszono mnie o nagranie koncertu na żywo w ramach sesji EFM, które są częścią Festiwalu Filmowego Berlinale. Pomyślałam, że przyniesienie mojego pianina i sprzętu do sali, w której nagrałam moje nagrania z sesji na żywo do mojego debiutanckiego albumu „Esja”, byłoby fajnym pomysłem i właściwym wyborem kinowym. Kultowe Studio S2 to jedno ze studiów nagraniowych Polskiego Radia w Warszawie. Sala jest w całości pokryta jasnym drewnem, co przypomina mi inne studia radiowe na całym świecie – jak Funkhaus w Berlinie. To było bardzo wyjątkowe uczucie być w sali, w której nagraliśmy teledysk do „Glass”, jednego z moich najbardziej lubianych teledysków. Kiedy gra się na małym pianinie w tej ogromnej i bardzo wysokiej sali, panuje pewien rodzaj intymność” – napisała Hania Rani i dodaje:

“Postanowiłam ułożyć kilka moich ulubionych piosenek, które od lat prezentuję na żywo. Zestaw rozpoczyna się od utworu “Hawaii Oslo”, który zbudowany jest na pętli fortepianowej, a następnie “Glass” z nowym intro i outro oraz zamykającym całość “Leaving” i “Buka” – ze zmienioną rytmiką obu kompozycji. Sesję sfilmowali moi wieloletni współpracownicy – Mateusz Miszczyński, Agatę Dankowską, Piotra Wieczorka i Zino Mikorey. Nagranie zostało zarejestrowane na żywo 4 lutego 2021 w Warszawie.”

 

Jedna odpowiedź do “Hania Rani na żywo ze Studia S2”

Leave a Reply