Dawid Broszczakowski i premierowy utwór “22”

Pod koniec marca 2021 ukazał się pierwszy singiel “22” z nadchodzącej, debiutanckiej płyty Dawida Broszczakowskiego. Album pojawi się w maju pod naszym patronatem medialnym.

fot. materiały prasowe

Warto zwrócić uwagę jak utwór “22” delikatnie unosi się, falując wysoko ponad zwyczajnością. Broszczakowski pokazał w nim kunszt, ale też swobodę artystyczną, która wykracza poza jazzową konwencję. To kompozycja nasycona różnymi barwami, emocjonalnie dotykająca wielu przestrzeni, ale spójna poprzez zawodowe umiejętności budowania harmonii i prowadzenia jej w sposób totalnie nieprzewidywalny.

Stopniowanie pewnych emocji, a także zmiany tempa oraz zgrabne przemieszczanie siły wyrazu tej kompozycji, nie zagłusza pewnie płynącej melodyki.

Pomimo długości (prawie 8 minut!), utwór nie przynosi znużenia – przeciwnie, staje się istotną muzyczną opowieścią porywającą nas od pierwszych dźwięków. Umiejętność budowania napięcia jest imponująca, nie wspominając o samym warsztacie artysty. “22” to istotny przedsmak całej płyty.

******

“Muzyka jest moją największą życiową pasją. Komponuję, aranżuję i produkuję. Kocham grać. Każdy występ dla publiczności jest dla mnie ogromną dawką pozytywnej energii. Jako 5-latek zacząłem naukę gry na fortepianie. Dwa lata później z kolegami założyliśmy pierwszy zespół, w którym grałem na perkusji. Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Bielsku-Białej ukończyłem natomiast w klasie… trąbki.” – jak informuje artysta i dodaje:

“Fascynują mnie przeróżne style muzyczne, uwielbiam eksperymentować z brzmieniami. W zakładce „Projekty” możecie sprawdzić dotychczasowe muzyczne podróże z moim udziałem. Mój debiutancki autorski album wkrótce ujrzy światło dzienne. Zapraszam serdecznie do śledzenia, komentowania i udostępniania.”

Współpracuje z Klamką, SIS, Sskjegg, Urszulą, Akurat, Psio Crew i wieloma innymi twórcami.

Album Dawida ukaże się dzięki współpracy z nową wytwórnią. Klamka Music Records to nowa, raczkująca jeszcze, niszowa wytwórnia płyt dla niezależnych twórców. Bez wielkiego wsparcia wielkich nazwisk. Z sercem i indywidualnym podejściem.

Dawid Broszczakowski jest młodym i bardzo zdolnym, cenionym muzykiem sesyjnym, producentem oraz kompozytorem. Jego album ukaże się za kilka miesięcy, ale żeby mu to umożliwić, możecie wesprzeć artystę na platformie crowdfundingowej zrzutka.pl.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/fu66d2

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply