Brodka prezentuje nowy utwór “Game Change”. Zapowiedź płyty “BRUT”

”Game Change” to premierowy utwór z nadchodzącego albumu „BRUT” Brodki. Teledysk do tej piosenki wyreżyserowała sama artystka.

Niedawno Brodka podzieliła się nowym singlem “Wrong Party”, który powstał we współpracy z zespołem Scottibrains. Utwór, wydany na winylu, pobił rekordy popularności, a jego nakład wyprzedał się w niecały dzień.

“Game Change” traktuje o podziale ról w społeczeństwie ze względu na płeć. Temat, który jest obecnie szczególnie popularny w Polsce, gdzie prawa reprodukcyjne są ograniczane przez ustawodawców.

fot. materiały prasowe

“Wszyscy napotykamy problemy, kiedy nie dostosowujemy się do przyjętych norm” – mówi Brodka. „Pomysł na klip zainspirowała historia albańskich Dziewic Kanunu (Sworn Virgins). Kobiet, które składając śluby czystości, przyjmują męską rolę w społeczeństwie, aby zyskać wszystkie przywileje przypisane męskiej płci. Są traktowane jak mężczyźni, ale mogą zachować swoje kobiece imiona” – dodaje Monika.

Brodka, wszechstronnie utalentowana artystka z unikalną wizją, wyreżyserowała teledysk do „Game Change”, wybierając na lokalizacje Muzeum Narodowe i Pałac Kultury i Nauki – dwa najbardziej ikoniczne budynki w Warszawie. Przyciągnęła ją ich surowa i monumentalna architektura, która na pierwszy rzut oka może wydawać się zimna, ale jest bliska jej sercu. Do współpracy nad teledyskiem Monika zaprosiła wiele kobiet – producentkę, scenografkę, kostiumografię choreografkę, tancerki oraz wiele innych.

“W brutalistycznym mieście “BRUT” mieszka kobieta, która po śmierci męża przejmuje jego rolę. Jedynym atrybutem jej kobiecości jest gorset. Wykonując swoje prozaiczne czynności, spotyka innych mężczyzn-imperatorów, którzy próbują odnaleźć się w jasno określonej, systemowej rzeczywistości damsko-męskiej. Kobiety porozumiewają się za pomocą tańca i dziwnych tików, tworząc niepowtarzalny gang. Wspólnie oglądają film o hiper feministycznej Super Kobiecie. Czy naprawdę potrzebujemy sukienki i całego tego opakowania, żeby być postrzegane przez społeczeństwo jako kobiece? Ta historia, choć abstrakcyjna, jest adekwatna do obecnej sytuacji kobiet w Polsce. Niestety, nie trzeba być Dziewicą Kanunu, by w XXI wieku o twoich prawach decydowali mężczyźni” – tak o klipie mówi Monika.

Więcej informacji o nowym albumie „BRUT” ujawnimy wkrótce!

 

fot. Marcin Kempski

Leave a Reply