Kapela Bożków z premierowym singlem. Posłuchaj utworu “Gdybyś była jeżem”

“Gdybyś była jeżem” to premierowy singiel zespołu Kapela Bożków, do którego powstał zaskakujący teledysk. Piosenka wpisuje się w charakterystyczny styl bandu.

Klip do utworu powstał we współpracy wraz z Fabryką Filmów Piotra Niełacnego (Nowa Ruda).

“Premiera odbyła się na Walentynki 2021, dla wszystkich zakochanych… i nie tylko 😛 Utwór opowiada o wielkiej miłości i o tym, że w życiu wszystko się może zdarzyć. Zresztą… sprawdźcie Państwo sami :)” – jak informuje zespół.

fot. materiały prasowe

KAPELA BOŻKÓW powstała w połowie 2018 roku jako kwartet na trąbkę (Sebastian Pachecki), gitarę (Oskar Babiak), gitarę basową i wokal (Wojtek Grzesiak) oraz perkusję (Paweł Fadiejew). Pierwszy rok ich twórczości to summarum czterech muzycznych osobowości, które połączyły swoje pasje, aby stworzyć coś nowego – mieszankę jazzu, funky i rocka.

Pod koniec 2019 roku Sebastiana zastąpił Jacek Mokrzan, który prócz trąbki wniósł w ich brzmienie również harmonijkę. Mają za sobą sporo koncertów głównie na terenie Dolnego Śląska, skąd się wywodzą.

Zwieńczeniem pracy w ich założycielskim składzie jest pierwszy krążek zatytułowany “Bożków Kapela”, który ujrzał światło dzienne w czerwcu tego roku. Płyta została zarejestrowana na tzw. setkę, co pozwoliło uzyskać ciekawy efekt grania na żywo. Na płycie znajduje się osiem różnych stylowo utworów, głównie instrumentalnych, ale także z wokalem.

Obecny skład zespołu to:

gitara – Oskar Babiak
trąbka, harmonijka – Jacek Mokrzan
gitara basowa, voc – Wojtek Grzesiak
perkusja, voc – Paweł Fadiejew

Strona zespołu: www.facebook.com/kapela.bozkow 

 

Kapela Bożków – “Bożków Kapela” [RECENZJA]

Leave a Reply