Lunatic Soul prezentuje nowy singiel “Hylophobia”

Siódmy album Lunatic Soul zatytułowany „Through Shaded Woods” znalazł się na wysokich pozycjach w wielu rocznych podsumowaniach muzycznych w kraju i na świecie. Właśnie ukazał się najnowszy teledysk do utworu „Hylophobia”, który dostępny jest na rozszerzonym wydaniu albumu.

Twórca Lunatic Soul, Mariusz Duda mówi:

„Hylophobia” powstała jako jeden z ostatnich utworów na „Through Shaded Woods”. Skomponowałem go podczas trasy Riverside. Pierwotnie zastanawiałem się nawet czy nie wykorzystać tego riffu w Riverside, ale fakt, że roboczo nazwałem go  „Baba Jaga” w jakiś sposób przeważył na korzyść „słowiańszczyzny” i w ostateczności kompozycja trafiła na bonusowy krążek ostatniej płyty Lunatic Soul.

fot. Tomasz Pulsakowski

Poza tym kręciła mnie myśl, by zrobić ten riff tylko na kilku basach grających jednocześnie i tak też się stało. Z tego co pamiętam gra tutaj jednocześnie 5 różnych basów, przez co udało się uzyskać ciekawe i oryginalne brzmienie, pasujące – jak najbardziej –  do tytułu utworu.

Teledysk do „Hylophobii” stworzyła zaprzyjaźniona z Mariuszem grupa Sightsphere, znana między innymi z teledysków Riverside „Found” czy „Lament” oraz pochodzącej z ostatniej płyty Lunatic Soul kompozycji Navvie”.

Najnowszy album Lunatic Soul „Through Shaded Woods” mówi o przezwyciężeniu mroku i odnalezieniu w sobie światła – komentuje Mariusz Duda –  a tytułowe „Shaded Woods” to synonim naszych lęków, traum i koszmarów. Oto wizualna wersja przedstawiająca owe lęki i koszmary przygotowana przez moich przyjaciół z grupy Sightsphere. Hylophobia to inaczej irracjonalny lęk przed lasem. Mam nadzieję, że na nią nie cierpicie.

 

Lunatic Soul – “Through Shaded Woods” [RECENZJA]

Leave a Reply