Baranovski i Ten Typ Mes w utworze “Wolność”

Piosenka “Wolność Baranovskiego powstała jako odpowiedź na ostatnie wydarzenia w Polsce. Zaproszenie do nagrania tego utworu przyjął Ten Typ Mes.

fot. materiały prasowe

“Pewnego dnia obudziłem się w świecie, w którym nie mogłem wyjść na ulicę, nie mogłem spotkać się z ludźmi, których bliskość jest dla mnie codziennością. Wtedy dotarło do mnie jak bardzo proza mojego życia uzależniona jest od wolności. Postanowiłem to opisać. Do pełni szczęścia potrzebowałem innej perspektywy, a zarazem wzmacniacza przekazu.

Na myśl przychodziła mi jedna osoba: Ten Typ Mes. Jego błyskotliwa analiza rzeczywistości towarzyszy mi od lat I często inspiruje. Mes przyjął moje zaproszenie i pomógł mi stworzyć jeden z najważniejszych utworów w mojej dotychczasowej karierze.”Baranovski

Zdjęcia powstały w Warszawie w piątek 30 października 2020 podczas Strajku Kobiet. Masowe protesty w stolicy zgromadziły ponad 100 tysięcy osób, w przeważającej większości ludzi młodych. W materiale zostały użyte ujęcia dokumentalne zrealizowane podczas Strajku Kobiet. Wszystkie osoby wyraziły zgodę na użyczenie wizerunku na potrzeby powstania utworu audiowizualnego.

Teledysk do utworu “Wolność” to dokumentalna opowieść o wydarzeniach, które obecnie mają miejsce w Polsce. Chcemy w ten sposób okazać wsparcie w walce o wolność każdego z nas.

 

fot. okładka singla (Alek Małachowski)

Leave a Reply