40 urodziny zespołu Dżem. Zapis specjalnego koncertu

27 listopada pojawi się w sprzedaży zapis koncertu z okazji 40 urodzin zespołu Dżem.

Koncertowe jubileusze Dżemu – nie zawsze okrągłe, ale prawie zawsze w katowickim Spodku – mają tradycję sięgającą już trzech dekad. A w 2019 nastąpił jubileusz najbardziej okazały, bo licznik wskazał zespołowi 40 lat. Wszyscy wiemy z serialu, że to piękny wiek, choć fani Dżemu powiedzą raczej, że to wspaniała jest maszyna, choć ma już 40 lat.

Każdy z tych jubileuszy był zbudowany wokół nieformalnej idei. Ten przypominał muzyków, którzy kiedyś grali w Dżemie lub z Dżemem. Zwłaszcza perkusistów, bo oni zmieniali się najczęściej. Ale dawno temu grał też pewien gitarzysta, potem śpiewał pewien wokalista, no i dołączał pewien akordeonista.

 

Na urodziny przyjechali wszyscy, którzy mogli, a nawet jeden, który nie mógł (grać), ale też był – bo to są ludzie młodzi już tylko duchem. W sumie historia zespołu w skrócie. I gratka, gdyż wielu fanów Dżem z tymi muzykami słyszało, lecz mało który widział. A może nie być następnej okazji.

Poza tym to Dżem dobrze znany i kochany. Ci sami muzycy – sześciu na scenie i dwóch ponad nią. Te same – choć zawsze podane trochę inaczej – utwory. Ta sama magia, podobne wzruszenia. I, jak to na urodzinach, gromkie „Sto lat” w podzięce jubilatom. – Jan Skaradziński

Skład:
Maciej Balcar – śpiew, harmonijka ustna
Janusz Borzucki – instrumenty klawiszowe
Adam Otręba – gitary
Beno Otręba – gitary basowa
Jerzy Styczyński – gitaray
Zbigniew Szczerbiński – perkusja

oraz gościnnie:
Jacek Dewódzki (śpiew), Michał Giercuszkiewicz (instrumenty perkusyjne), Marek Kapłon (perkusja), Jerzy Piotrowski (perkusja), Krzysztof Przybyłowicz (perkusja), Sebastian Riedel (śpiew, gitara), Krzysztof “Partyznat” Toczko (cyja), Andrzej Urny (gitara)

Jan Chojnacki – prowadzenie

 

Leave a Reply