Joanna Dark z gośćmi w klipie „Ach śpij kochanie”

W sieci pojawił się teledysk do piosenki „Ach śpij kochanie” z najnowszej płyty Joanny Dark z gościnnym udziałem Małgorzaty Kożuchowskiej i Szymona Majewskiego – „Wyspa dzieci. Piosenki babci i dziadka”. W pięknie animowanym klipie można zobaczyć Joannę, Małgorzatę i Szymona jako postaci z zaczarowanych obrazów.

Jedyny w swoim rodzaju projekt muzyczny trójki przyjaciół! Genialna wokalistka, niezwykle popularna aktorka i błyskotliwa osobowość telewizyjna. Co ich połączyło?

fot. materiały promocyjne

Dzieciństwo, wspomnienia i radość. Wieloletnia przyjaźń i zestaw niebanalnych talentów, który złożył się na płytę-podróż do szczenięcych lat. Joanna Dark zabrała na tę sentymentalną wycieczkę Małgorzatę Kożuchowską i Szymona Majewskiego.
Idea albumu narodziła się spontanicznie i zachwyciła wszystkich zaproszonych do projektu. Pomysłom na piosenki i żartom wokół wspomnień z dzieciństwa nie było końca, ale ostatecznie udało się wybrać dziesięć ulubionych utworów, do których Szymon napisał z właściwym sobie poczuciem humoru dziesięć krótkich wspomnieniowych felietonów. Na płycie usłyszymy zatem Joannę Dark w piosenkach solo i duetach z Małgorzatą Kożuchowską, Małgorzatę solo oraz Szymona Majewskiego solo ale prozą.

Małgosi, mojej koleżance z rodzinnego miasta i zespołu teatralnego Studio P w MDK – za znajomość, której czas się nie ima, serdeczny powrót do wspomnień z młodzieńczych lat i piękne, wróżkowe śpiewanie. Szymonowi za zapał do projektu, unikalne poczucie humoru i niezwykłą wrażliwość w tekstach do piosenek – Joanna Dark

Dziękuję Joasi za zaproszenie do wspólnego zaśpiewania tych kilku kołysanek, których w dzieciństwie nauczyły mnie babcia i mama. Dziś śpiewam je mojemu synkowi Jasiowi, któremu dedykuję tę płytę – Małgorzata Kożuchowska

Joasiu! Bardzo dziękuję, że dzięki Tobie mogłem przypomnieć sobie, jak pani Gertruda, nasza przedszkolanka, śpiewała nam o ptaszku z Łobzowa, a mały niejadek Szymuś podskakiwał w rajtuzach i w fartuszku (w kieszonce którego chował niezjedzony kotlet) i śpiewał tajemnicze „asa tada rasa” – Szymon Majewski

Piosenki wybrane na płytę to klasyki gatunku, tak zwane evergreeny. Słowa, które zna każdy z nas, które śpiewały nam mamy i babcie. Wśród nich „Jedzie pociąg z daleka”, „Jadą, jadą misie” czy „Sanna” – przekazywane z pokolenia na pokolenie i przechowywane w pamięci jak skarby dzieciństwa.

 

Leave a Reply