“Laura” – drugi singiel i zapowiedź płyty Pawła Izdebskiego

“Laura” to drugi już, po “Niewiarygodne”, singiel promujący nadchodzącą w styczniu 2020 płytę “@strach” Pawła Izdebskiego. Album ten stanowi przełamanie kariery muzyka, powrót do mocniejszych, alternatywnych brzmień.

fot. Magdalena Kubiak

“Laura” to piosenka o tym, z jaką łatwością oddajemy prawdziwych siebie w zamian za czyjąś uwagę. O tym jak szybko zapominamy o tych, którzy akceptują nas takimi jakimi jesteśmy.

Laura, to wreszcie symbol nieodwzajemnionej miłości, która często doprowadza nas do rozpaczy a nieświadomie wskazuje odpowiedni kurs naszemu sercu.

Za scenariusz, reżyserię, ilustrację i animację teledysku odpowiedzialna jest Magdalena Pilecka 👏 https://www.magdapilecka.com/

Jeżeli ktoś zna działalność artystki, ten wie, czego może spodziewać się po videoklipie. Reżyserka i twórczyni posiada wypracowany styl tworzenia animacji, czego efektem był także teledysk do piosenki “Kęsy” Bovskiej.


Piosenka współgra z klipem, ale pozostawia margines na własną interpretację. Natomiast sama kompozycja posiada zabarwienie lekko zabawne, co jest ciekawostką, bo tekst jest o złamanym sercu. Oczywiście całość należy traktować z przymrużeniem oka. Niemniej utwór zbudowany jest na przebojowym, żywym brzmieniu, gdzie gitary przeplatają się z wysuwającymi się na pierwszy plan skrzypcami. Nadaje to naturalnej, lekkiej swobody całej piosence. “Laura” jest nowym singlem, ale po raz pierwszy mogliśmy ją usłyszeć już kilka tygodni temu podczas “plażowego live session”.


Możemy wiecznie uciekać, cofać się i tkwić w bezpiecznym miejscu albo… wziąć swój strach pod rękę i zacząć być wolnym. Fizycznie i psychicznie. Mam wrażenie, że zbyt późno orientujemy się, ile czasu tracimy i jak mało go mamy. Mocno wierzę w to, że któraś z piosenek złamie Cię do tego stopnia, że wyznasz miłość odpowiedniej osobie, odkurzysz instrument, który przez lata leżał na strychu, albo zadzwonisz do osoby, która boi się tak samo jak Ty. –Paweł Izdebski o płycie “@strach”.

Premierze albumu towarzyszyć będzie koncert premierowy w warszawskim klubie ‘Progresja’ – już 26 stycznia przy ul. Fort Wola 22.

Jednak już w listopadzie można usłyszeć materiał z nadchodzącej płyty przedpremierowo i na żywo – Paweł Izdebski razem ze swoim zespołem muzycznym wyruszył w trasę pt. “Niewiarygodny Tour” – na której odwiedzi m.in. Lublin (10.11), Łódź (23.11) czy Radom (9.11).

Szczegóły koncertów można znaleźć na stronie pawelizdebski.pl

 

Leave a Reply