“Basia, Basia” w wykonaniu Sławka Uniatowskiego

Najpiękniejsze piosenki Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu wielkich gwiazd polskiej i światowej sceny muzycznej zabrzmiały 8 czerwca w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Tym razem wspominamy to wydarzenie piosenką “Basia, Basia” w wykonaniu Sławka Uniatowskiego.

fot. materiały prasowe

W dwóch galowych koncertach, zatytułowanych WODECKI TWIST: CHWYTAJ DZIEŃ, udział wzięli: Matt Dusk, Dawid Podsiadło, Mela Koteluk, Brodka, Igor Herbut, Alicja Majewska, Anna Maria Jopek, Aga Zaryan, Gaba Kulka, Urszula Dudziak, JNR Robinson, Sławek Uniatowski i Andrzej Lampert. Solistom towarzyszyła krakowska orkiestra Sinfonietta Cracovia oraz Krzysztof Herdzin Big Band pod jego batutą, a także chór DeocentriCity.

“Czuję się częścią czegoś bardzo ważnego. Myślę, że Zbigniew Wodecki byłby bardzo dumny” – powiedział kanadyjski mistrz swingu Matt Dusk.

Podczas koncertu wręczono również pierwszą w historii Nagrodę im. Zbigniewa Wodeckiego. Trafiła ona do Wojciecha Trzcińskiego – polskiego kompozytora muzyki rozrywkowej, filmowej i teatralnej, aranżera, pianisty i gitarzysty. To Wojciech Trzciński w 1976 roku namówił Zbigniewa Wodeckiego do stworzenia pierwszej płyty, uwierzył w niego i poprowadził, dzięki czemu po latach zespół Mitch & Mitch odkrył jego twórczość i pozwolił zabłysnąć na nowo.

Podczas koncertu wręczono także Platynową Płytę za ostatni album Zbigniewa Wodeckiego „Dobrze, że jesteś”. To jednak nie koniec muzycznych emocji, ponieważ WODECKI TWIST: CHWYTAJ DZIEŃ wyrusza w trasę koncertową! Po sukcesie dwóch edycji festiwalu Wodecki Twist Festiwal Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego i Good Taste Production zapraszają na trasę koncertową Wodecki Twist: Chwytaj Dzień.

Wyjątkowe widowisko zawita do Lublina, Szczecina, Warszawy, Koszalina, Krakowa, Gdańska, Poznania i Wrocławia, a podczas koncertów wystąpi plejada polskich artystów. W pełnym niespodzianek repertuarze, opartym na ulubionych standardach i przebojach z ogromnego i niezwykle różnorodnego repertuaru Zbigniewa Wodeckiego zaprezentują się m.in. Brodka, Kuba Badach, Mela Koteluk, Gaba Kulka, Andrzej Lampert, Alicja Majewska, Ania Rusowicz, Sławek Uniatowski i inni.

Szczegóły dotyczące występów solistów w poszczególnych miastach zostaną podane niebawem. Ideą trasy podobnie jak festiwalu jest spotkanie wykonawców nie tylko z muzyką patrona wydarzenia, ale i z nim samym, dlatego występom gwiazd towarzyszyły będą projekcje wyjątkowych materiałów archiwalnych.

03.11 – Lublin, Centrum Spotkania Kultur

18.11 – Szczecin, Filharmonia im. M. Karłowicza

28.11 – Warszawa, COS Torwar

06.12 – Koszalin, Hala Widowisko-Sportowa

10.12 – Kraków, ICE Kraków

21.12 – Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka

10.01 – Poznań, Sala Ziemi Poznań Congress Center 17.01 – Wrocław, Narodowe Forum Muzyki

 

Leave a Reply