Powstanie film biograficzny o Korze

Kamil Sipowicz potwierdził, że trwają rozmowy na temat filmu biograficznego o Korze. Wśród aktorek, które mogą wcielić się w legendarną gwiazdę Maanamu, wymieniane są Magdalena Cielecka i Olga Bołądź.

fot. Andrzej Świetlik

Doniesienia na temat filmu biograficznego o zmarłej w ubiegłym roku Korze pojawiają się od dawna. Informacje oficjalnie potwierdził mąż gwiazdy Maanamu Kamil Sipowicz, ujawniając, że trwają również prace nad dokumentem.

 

Nie dość, że w domu czuję obecność Kory, to widzę ją bez przerwy w mediach, do tego odbywają się różne wydarzenia z nią związane… Obecnie pracuję nad filmem dokumentalnym o jej życiu, planujemy też film biograficzny – mówił Kamil Sipowicz.

Na razie jednak Sipowicz podkreśla, że żadne decyzje, kto zagra Korę nie zapadły. Nie są też znane nazwiska twórców filmu. “Padają różne propozycje, ale nie będę wymieniał konkretnych nazwisk. Trudno mi sobie wyobrazić, żeby ktokolwiek mógł zagrać Korę. Musi to być bardzo dobra aktorka, jakaś szamanka” – informuje Sipowicz

Kora zmarła 28 lipca 2018 roku w wieku 67 lat. Wokalistka Maanamu i legenda polskiego rocka cierpiała od dłuższego czasu na raka. Pochowano ją na Powązkach w Warszawie. Na rocznicę śmierci Kamil Sipowicz zapowiedział rzeźbę na grobie artystki.

 

Leave a Reply