40 – lecie zespołu Bajm i nasz ranking piosenek zespołu
Z okazji 40-lecia zespół Bajm wyruszył w jubileuszową trasę koncertową. Pierwsze muzyczne spotkanie odbyło się 13 kwietnia w Tomaszowie Mazowieckim. Spektakularna część tego wydarzenia odbędzie się jednak jesienią, kiedy to grupa zaprezentuje się z większym niż dotychczas rozmachem.
ERELES – „Krok odwagi”
ERELES to zespół rockowy założony w 2016 roku. Członkowie tej grupy są jednocześnie wieloletnimi przyjaciółmi oraz muzykami zespołu Kabanos. Skład formacji stanowi trio: Arkadiusz „Lodzia” Grochowski (wokal, gitara), Damian „Fons” Biernacki (bas) i Marcin „Wicia” Dudzicki (perkusja). 22 marca ukazała się ich debiutancka płyta pt. „Krok odwagi”.
Premiera płyty Taconafide – „Soma 0,5mg”
Dziś tj. 13 kwietnia ukazał się wspólny album Taco Hemingwaya i Quebonafide pt. „Soma 0,5mg”. Projekt nazwali po prostu Taconafide i dziś bliżej przyglądamy się ich pierwszej płycie.
Katarzyna Groniec – „Ach!”
Kolejna płyta Katarzyny Groniec pt. „Ach!” ukazała się w marcu tego roku. To efekt współpracy z Barbarą Wrońską, Marcinem Macukiem i Marcinem Borsem. Czego możecie spodziewać się po tych premierowych piosenkach, o tym przeczytacie w dzisiejszej recenzji.
MonsterGod – „Invictus”
MonsterGod powstali pod koniec 2004 roku w wyniku kilkuletnich doświadczeń i eksperymentów z różnymi rodzajami muzyki niezależnej. Zespół tworzą: Schnitter (wokal, klawisze, sampling) i Smoła (klawisze, sampling, programowanie, gitary). Właśnie wydali swoją najnowszą płytę pt. „Invictus”. To pierwszy od sześciu lat (album „Resurrected”) krążek duetu.
MENIPPE i ich promocyjne wideo (wywiad)
W maju ukaże się kolejna płyta hip-hopowego składu Menippe pt. “Bąbony”. O korzeniach, o mieście i o nowym materiale opowiadał Mah i Arbuziński. Promocyjny wywiad, który możecie obejrzeć poniżej, zdradza też kilka szczegółów na temat pasji do muzyki, tekstów i kim tak naprawdę jest zespół Menippe. Objęliśmy patronat medialny nad ich nadchodzącą płytą.
„Emocje, to jest to, na czym najbardziej mi zależy” – nasza rozmowa z Kasią Lins
Niedawno Kasia Lins została gorąco przyjęta podczas premierowego koncertu w warszawskim klubie Niebo (6 kwietnia). Publiczność śpiewała nie tylko jej najbardziej rozpoznawalny utwór pt. „Wiersz ostatni”, który wokalistka wykonała także na bis. Już od pierwszych dźwięków „Save Me Boy” czuć było ogromne zaangażowanie zespołu i osób zgromadzonych na koncercie. Od początku można było złapać nić porozumienia …
Czytaj dalej „„Emocje, to jest to, na czym najbardziej mi zależy” – nasza rozmowa z Kasią Lins”
Abodus – „Labirynt”
Nowa płyta zespołu Abodus pt. „Labirynt” ukazała się jesienią 2017. Muzyka została zarejestrowana w studio Tymona Tymańskiego, a jednym z zaproszonych muzyków do tego projektu jest aktor i wokalista zespołu Cochise – Paweł Małaszyński. Płyta została wydana nakładem niezależnej wytwórni Pronet Records.
Król – „Przewijanie na podglądzie”
„Przewijanie na podglądzie” to już czwarta płyta Króla, którą muzyk podpisał własnym nazwiskiem. Znów mamy do czynienia z krótkimi formami muzycznymi, zamkniętymi w jego hermetycznym świecie. Album ukazał się dzięki Art2 Music.
POLPO MOTEL – „Cadillac Hearse”
16 marca ukazała się trzecia i najlepsza płyta synth-popowego zespołu Polpo Motel pt. „Cadillac Hearse”. Dziś bliżej przyglądamy się temu wydarzeniu.
Reedycja płyty zespołu Banda i Wanda „Mamy czas”
13 kwietnia ukaże się reedycja drugiej płyty zespołu Banda i Wanda pt. „Mamy czas”. Album ukazał się pierwotnie w 1985 roku. To z tego longplaya pochodzą takie piosenki jak – „Para goni parę”, „Kochaj mnie miły” i „Podróżni bez biletu (mamy czas)”.
SONAR – „Torino”
SONAR to producent Łukasz Stachurko (współtwórca RYS), wokalistka Lena Osińska, perkusista Rafał Dutkiewicz i klawiszowiec Artur Bogusławski. Zespół ma na swym koncie debiutancki album “Pętle” (2016) oraz najnowszy album “Torino”, który dziś dla Was chcielibyśmy przybliżyć.





