Piotr Schmidt International Sextet ft. Krzysztof Herdzin i Marek Napiórkowski – Urodziny Krzysztofa Komedy!

26 kwietnia 2024 o g. 19.00 w Studiu Polskiego Radia im W. Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się koncert urodzinowy Krzysztofa Komedy w mistrzowskim wykonaniu.

Komeda znany i nieznany, a także wybrane utwory z wyjątkowo nagradzanej płyty “Hearsay” Piotra Schmidta zabrzmią 26 kwietnia w kultowym Studio Koncertowym PR im. W Lutosławskiego w Warszawie.

Ten niezwykły koncert pełny gwiazd nie tylko polskiego jazzu prezentujący ostatnie mistrzowskie dokonania topowego trębacza ostatnich lat, to wyjątkowe wydarzenie, na którym nie tylko warto, ale także trzeba być.

fot. materiały prasowe

 

Piotr Schmidt to obecnie posiadacz tytułu Trębacza Roku 2023:

Jazz Top (Jazz Forum) 2023:
Trębacz Roku:
1 miejsce – Piotr Schmidt

Muzyk Roku:
4 miejsce – Piotr Schmidt

Płyta “Hearsay” została uznana przez 4 niezależne plebiscyty 2023 roku za najlepszą płytę jazzową roku.

Piotr Schmidt, urodzony w 1985 roku trębacz jazzowy, producent muzyczny, lider zespołów, wydawca, adiunkt na wydziale Jazzu PWSZ w Nysie. Przez 10 lat wykładał na wydziale Jazzu AM w Katowicach. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, na której w 2016 roku uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych. Piotr Schmidt to topowy trębacz polskiego jazzu. Jest stypendystą University of Louisville, Kentucky, USA 2006, ponadto w okresie debiutanckim w latach 2006 – 2010 zdobył wiele indywidualnych nagród i Grand Prix.

Posiada na swoim koncie 16 wydanych, autorskich płyt. Od 2011 roku regularnie notowany na podium w kategorii Najlepszy Trębacz Roku w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum uzyskując 1 miejsce w ankiecie za 2023 rok.

Współpracował m.in. z takimi artystami jak: Leszek Możdżer, Mino Cinelu, Mietek Szcześniak, Kuba Badach, Ewa Bem, Krystyna Prońko, Ten Typ Mes, Miuosh, Walter Smith III, Matthew Stevens, Alex Hutchings, Harish Raghavan, Ernesto Simpson, Jonathan Barber, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Włodzimierz Nahorny, Wojciech Karolak, Henryk Miśkiewicz, Maciej Sikała, Mariusz Bogdanowicz, Wiesław Pieregorólka, Grzech Piotrowski, Wojciech Niedziela, Wojciech Myrczek, Apostolis Anthimos, Marek Napiórkowski, Dominik Wania, Paweł Kaczmarczyk czy Paweł Tomaszewski.

Koncert odbędzie się w składzie:

– Piotr Schmidt – trąbka

– Kęstutis Vaiginis (LT) – saksofony

– Marek Napiórkowski – gitara

– Krzysztof Herdzin – fortepian

– Wojciech Pulcyn – kontrabas

– Sebastian Kuchczyński – perkusja

Link do wydarzenia: Piotr Schmidt Int. ft. Krzysztof Herdzin & Marek Napiórkowski | Facebook

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply