Rafał Sarnecki Trio i Colin Stranahan z koncertem w Warszawie!

Zapraszamy na wyjątkowe jazzowe wydarzenie, gdzie wybitni polscy artyści, czyli Rafał Sarnecki Trio zagra z amerykańską gwiazdą jazzu – Colinem Stranahanem. Koncert odbędzie się 18 marca w Warszawie.

Przed koncertem zapraszamy na “Spotkanie z Artystą” pt. “Nowojorska scena muzyczna z perspektywy perkusisty jazzowego – spotkanie z Colinem Stranahanem“!

fot. materiały prasowe

🎵 SKŁAD:
Rafał Sarnecki – gitara
Wojciech Pulcyn – kontrabas
Colin Stranahan – perkusja (USA)

🎵 PLAN WIECZORU:
godz. 19.00 ▶ Otwarcie Klubu
godz. 20.00 ▶ Koncert (w dwóch częściach)
📍 MIEJSCE: ul. Nowogrodzka 11, Warszawa
🎟️ BILETY: 50zł (przedsprzedaż) | 60zł (w dniu koncertu)

*****

COLIN STRANAHAN – jeden z czołowych perkusistów nowojorskiej sceny jazzowej. Znany jest ze współpracy z takimi gwiazdami jak: Kurt Rosenwinkel, Jonathan Kreisberg, Herbie Hancock, Wayne Shorter, Fred Hersch, Terence Blanchard, David Kikoski, Kevin Hays.

Urodził się w Denver w rodzinie muzycznej związanej z jazzem. Już jako nastolatek aktywnie występował na lokalnej scenie jazzowej. W 2005 roku otrzymał nagrodę NFAA, dzięki której rozpoczął naukę w słynnym Brubeck Institute w Kalifornii. Edukację kontynuował w New School University w Nowym Jorku a następnie w prestiżowym Thelonious Monk Institute. W 2012 został jednym z laureatów najbardziej prestiżowego konkursu dla młodych muzyków jazzowych Thelonious Monk Competition.

Obecnie mieszka na Brooklynie i aktywnie działa w wielu projektach muzycznych na nowojorskiej scenie jazzowej. Wśród projektów, których jest współliderem warto wymienić trio Stranahan/Zaleski/Rosato, z którym wydał trzy płyty oraz kwartet Kind Folk, który ma na koncie dwa albumy. Ma na swoim koncie trzy płyty jako lider.

RAFAŁ SARNECKI – gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer. Jako jeden z niewielu polskich muzyków odnalazł się w Stanach Zjednoczonych, gdzie żył i tworzył przez ponad dekadę. Występował z takimi artystami jak Mike Stern, Ron Blake, Joel Frahm czy Ben Wendel. W latach 2009-2019 był członkiem uznanej w USA grupy Lucas Pino No-Net Nonet. Jako lider własnych projektów muzycznych odbył 15 tras koncertowych po Azji, koncertował również w Ameryce Północnej i Południowej oraz wielu krajach Europy. Nagrał pięć autorskich płyt, spośród których trzy (Song From a New Place – 2008, Cat’s Dream – 2014 oraz A View From The Treetop – 2022) były nominowane do nagrody Fryderyk. Druga płyta The Madman Rambles Again (2011) została wyróżniona przez prestiżową amerykańską redakcję „All About Jazz” jako jeden z 12 najciekawszych albumów 2011 r.

WOJCIECH PULCYN – kontrabasista, muzyk sesyjny. Współpracował z czołowymi muzykami amerykańskiej sceny jazzowej: Kevinem Mahogany, Monty Watersem, Bobby Watsonem oraz uznanymi polskimi muzykami, m.in. Ewą Bem, Michałem Urbaniakiem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Marcinem Maseckim, Michałem Tokajem. Skomponował muzykę do spektakli: „Transatlantyk” Witolda Gombrowicza w wykonaniu Teatru Montownia, oraz „Krzywa wieża” Nadieżdy Ptushkiny w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej (Teatr na Woli).

 

 

Leave a Reply