Brahmaputra z wyjątkowym utworem “Quality of benevolence”

Singiel “Quality of benevolence” zapowiada album projektu Brahmaputra, nad którym zespół obecnie pracuje. Stylistyka rockowa jest tylko jednym z elementów wzbogacających twórczość grupy.

Z założenia Brahmaputra działa spontanicznie, bez wyznaczonych celów, a pierwszą odsłoną ich poczynań jest utwór “Quality of benevolence“.

Jak informuje kompozytor Łukasz Janus – “to przedsięwzięcie bez wyznaczonej muzycznej trajektorii”. Muzycy, którzy go tworzą na co dzień grywają w zespołach reprezentujących zupełnie różne gatunki.

fot. okładka singla (Natalia Harańczyk)

Koncepcję stworzył  Łukasz Janus i to on piszę piosenki, ale z założenia, każdy z muzyków dostaje jak najwięcej przestrzeni do samodzielnego wyrażenia siebie. Ponieważ wszyscy mieszkają daleko od siebie i nie grywają ze sobą na co dzień, koncepcje które powstają w ich głowach materializują się ostatecznie dopiero w studio nagraniowym.

Kluczową rolę w projekcie Brahmaputra – oprócz samych muzyków – odgrywają jeszcze dwie osoby. Pierwszą z nich jest Przemek Nowak – to w jego Impressive Art Studio powstaje muzyka projektu. Także on stoi za realizacją i miksem – w dużej mierze jest więc odpowiedzialny za brzmienie. Druga osoba to Natalia Harańczyk – autorka grafik towarzyszących utworom projektu, które są nieodłączną częścią klimatu jaki zespół stara się utrwalić.

Muzycy pracują obecnie nad płytą, która w zamierzeniu ma ujrzeć światło dzienne pod koniec 2024 roku.

Za dotychczasowe nagrania odpowiedzialni są:

Łukasz Janus – kompozycje, teksty, gitary
Marta Janus – wokal
Tomek Młóciński (Sick Saints, Lyrre) – perkusja
Michał Bigulak (Cheap Tobacco) – bas

W projekcie biorą jednak udział również inni muzycy, których partie instrumentalne usłyszeć będzie można na płycie.

 

Leave a Reply