Marcin Wyrostek z utworem “Górniczy stan”. Gościnnie Urszula Dudziak i Miuosh

Marcin Wyrostek powraca z nowym projektem, prezentując singiel “Górniczy stan”. W utworze gościnnie pojawili się m.in. Ula DudziakMiuosh.

“Górniczy stan” to utwór, który jest odzwierciedleniem dzisiejszego, nowoczesnego, kolorowego i dynamicznie rozwijającego się Śląska. Połączenie wirtuozerskiego akordeonu, scat’ującej Uli Dudziak, rapującego Miuosha oraz żywiołowego zespołu Corazon i majestatycznej Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej dało w rezultacie mieszankę wybuchową jaką jest ta kompozycja. Tradycyjny oberek, mazurek bezpośrednio ściera się z nowoczesnym hip-hopem i elektronicznymi brzmieniami. Tekst Miuosha dodatkowo bardzo trafnie ujmuje sedno górniczej pracy. Finalny kształt utworu, aranż i instrumentacja jest owocem współpracy z Pawłem Tomaszewskim i Miuoshem.

fot. materiały prasowe

Marcin Wyrostek z zespołem Corazon i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej czarują w rytm śląskich melodii. „Tradycyja” – nowy album będzie miał swoją premierę już 01.03.2024.

TRADYCYJA to opowieść o Śląsku, jego kulturze, przyjętych zwyczajach, a przede wszystkim o ludziach.

TRADYCJA łączy pokolenia, inspiruje do wspólnego śpiewania i do refleksji nad kulturową spuścizną Śląska. TRADYCJA to ponadczasowa relacja pieśni śląskich z nowatorskim podejściem do muzyki.

Opracowania utworów powstały przy współpracy z czołowymi polskimi aranżerami: Pawłem Tomaszewskim, Stanisławem Słowińskim oraz Piotrem Zaufalem. Ilustrujące projekt akwarele stworzył wybitny, śląski artysta z katowickiego Nikiszowca: Grzegorz Chudy.

Na płycie Marcinowi Wyrostkowi towarzyszą znakomici wokaliści ściśle związani ze Śląskiem: Cezik, Urszula Dudziak, Frele, Marcin Jajkiewicz, Piotr Kupicha, Wioleta Malchar-Orynicz, Miuosh, Kasia Moś, Renata Przemyk, Sebastian Riedel; muzycy: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej, Zespół Corazon (perkusja, instrumenty perkusyjne, gitara basowa, kontrabas, fortepian, instr. klawiszowe, gitara, skrzypce).

 

Leave a Reply