55-lecie kariery artystycznej Krzysztofa Cugowskiego!

Krzysztof Cugowski, współtwórca Budki Suflera i spełniony muzyk solowy właśnie rozpoczął jeden z najważniejszych okresów w swojej scenicznej drodze. Z okazji 55-lecia pracy artystycznej, artysta zapowiedział koncerty, ale również nowy album.

fot. materiały prasowe

Przed nim jubileuszowy rok, pełen koncertów i muzycznych wydarzeń, którym uczci 55-lecie swojej kariery artystycznej. Mało kto w naszym kraju może pochwalić się tak imponującą liczbą! Krzysztof Cugowski rusza w trasę, podczas której zagra kilkadziesiąt koncertów we wszystkich większych polskich miastach. Koncerty będą muzyczną wędrówką przez przeboje, które grają w duszy artysty. Niezapomniana podróż w czasie, rozpocznie się w 1969 roku, kiedy Krzysztof Cugowski z głową wypełnioną marzeniami zakładał z kolegami Budkę Suflera.

Wokaliście będzie towarzyszyć Zespół Mistrzów w składzie: Jacek Królik (gitara), Cezary Konrad (perkusja), Robert Kubiszyn (bas), Tomasz Kałwak (instrumenty klawiszowe). Panowie grają ze sobą od 2017 roku, mają za sobą setki wspólnych koncertów na polskich i zagranicznych scenach.

– Rozumiemy się bez słów. Odbieramy na tych samych muzycznych falach i cieszymy się z każdego wspólnego koncertu – mówi Krzysztof Cugowski.

To nie koniec wiadomości z obozu wokalisty: współpraca z Zespołem Mistrzów jeszcze w tym roku zostanie również przypieczętowana płytą z premierowymi utworami.

– Nie wyobrażaliśmy sobie, żeby mogło być inaczej. Cieszę się, że płyta zostanie wydana właśnie w tym roku i otworzy nasz kolejny wspólny rozdział – dodaje Krzysztof Cugowski.

Krzysztof Cugowski – “50/70. Moje najważniejsze” [RECENZJA]

Leave a Reply