Klaudia Szafrańska zapowiada solowy album. Utwór “Głód” już dostępny

Połowa duetu XXANAXX, czyli Klaudia Szafrańska zapowiada solowy album. Nowym singlem promującym to wydarzenie został utwór “Głód”, do którego powstał teledysk.

fot. materiały prasowe

Po trzyletniej przerwie Klaudia Szafrańska wraca ze swoim solowym albumem “Ko-oddech”. Artystka znana jako połowa duetu XXANAXX wkracza na rynek z debiutancką płytą, na której delikatny wokal miesza się z pulsującym soulem, mięsistym R’N’B oraz charakterystycznym basem. Wciąż jest to elektronika, w której wokalistka czuje się najlepiej, aczkolwiek zespolona z żywymi instrumentami.

„Genialny Tribbs, który odpowiada za ponad połowę utworów na mojej płycie. Chloe Martini, która stworzyła ze mną utwór „Niedoskonały”. Moo Latte, z którym udało nam się zrobić dwie cudowne piosenki „Głód” oraz „Już nie moknę”. Pham, który wyprodukował „Na głos”. To cudowne móc współtworzyć te płytę z tak utalentowanymi osobami.” – opowiada Klaudia.

Teksty na płytę “Ko-oddech” napisali: Agnieszka Musiał, Marika, Arek Sitarz, Monika Mimi Wydrzyńska, Bovska, Ofelia, Martina M i Gverilla.

Utwór “Głód” z pewnością zawiera w sobie iskrę magii, bajki i tajemnicy. Przenosi słuchacza w nieznane zakątki podświadomości i pozwala marzyć.

“Kiedy usłyszałam pierwsze dźwięki “Głodu” od razu wiedziałam, że  jest to totalnie mój świat i, że chcę przenieść w ten tajemniczy muzyczny świat również moich słuchaczy.” – Klaudia.

Ubrany w słowa przez Martinę M. utwór stał się kompletną opowieścią o pragnieniach i ukrytych tęsknotach.

“Są takie momenty kiedy chcesz zatrzymać się na dłużej. Ugłaskać swój system nerwowy, uspokoić oddech, rozpłynąć w komforcie. Być, bez oczekiwań. Ale kiedy komfort zaczyna być rutyną do ucha szepcze Ci ten cichy ale potężny głos – „To przecież jeszcze nie wszystko”, „Jeszcze nie powiedziałam ostatniego słowa!” – Martina M.

 

Leave a Reply