Miłosz Skierski prezentuje nowy utwór. Posłuchaj singla “Bukiety róż” [RECENZJA]

“Bukiety róż” to nowy singiel młodego wokalisty – Miłosza Skierskiego. Do tego jakże energetycznego utworu powstał teledysk.

Bukiety róż” to dynamiczny, świetnie wyprodukowany utwór, który jest kolejnym etapem na drodze artystycznej młodego wokalisty – Miłosza Skierskiego. Tym razem jest krótko, ale jakże treściwie (niewiele ponad dwuminutowa kompozycja). Sprawnie płynąca melodyka mocno stapia się z interpretacją, a to co jest dodatkiem naddanym, to przebojowość, stająca się ostatecznym wyznacznikiem dobrze skonstruowanej piosenki. Intensywność związana z samą muzyką ładnie zazębia się z przekazem, który został uformowany na potrzeby tej propozycji.

fot. materiały prasowe

Jak czytamy w materiałach prasowych – “tekst to opowieść o narastającym natłoku obowiązków, gdzie każdy dzień przynosi coraz więcej wyzwań i trudności”. Nie da się ukryć, że słowa wpisują się w dzisiejszą rzeczywistość, kiedy to wszyscy za czymś gonimy, zapominając o prawdziwych “doznaniach i relacjach”. Stąd żywiołowy charakter utworu podkreśla jego ostateczne przesłanie, zapętlające się w pewien sposób z fachowo ukazaną formą kompozycyjną. Dobrze, że Miłosz wie o czym i do kogo śpiewa, a warstwa muzyczna uwypukla pewien komunikat skierowany do słuchacza. W realizacji tego projektu muzycznego wspomógł go sztab profesjonalistów, czyli Jeremi Sikorski i WOLF HOUSE, którzy wydobyli z tej propozycji jej istotę.

W tym wszystkim wokalista jest autentyczny, słychać, że muzyka jest jego żywiołem, a wręcz swego rodzaju spełnieniem. I bardzo dobrze, bo tylko idąc tą drogą można odnieść sukces, który być może eksploduje na jeszcze większą skalę, choć już teraz warto zauważyć, że piosenki Miłosza Skierskiego zyskują na coraz większej popularności. Konsekwencja w tym wszystkim może się okazać kluczowa, więc dobrze, że młody artysta nie pozwala o sobie zapomnieć. Owszem, ten utwór jest skierowany przede wszystkim do jego rówieśników, a więc do młodszej części publiczności, lecz nie przeszkadza to w jego ostatecznym odbiorze przez każdego, kto będzie miał możliwość posłuchać tej muzyki. Jeśli idzie za tym świetne przygotowanie, profesjonalizm i tak duże zaangażowanie Miłosza, to nie można mieć wątpliwości, że finalnie powstało coś wartościowego. Dlatego “Bukiety róż” tak dobrze prezentują się na tle szerszego nurtu, związanego z muzyką pop.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Utwór “Bukiety róż” Miłosza Skierskiego emanuje dynamiką życia, opowiadając historię nieustannego wyścigu z czasem. Tekst to opowieść o narastającym natłoku obowiązków, gdzie każdy dzień przynosi coraz więcej wyzwań i trudności. Mimo tego, wokół niego wszyscy sugerują zwolnienie tempa. W młodym wieku Miłosz podkreśla, że wartość życia nie zależy od stanu majątkowego czy też pozycji w społeczeństwie, kierując uwagę na doznania i relacje.

W centralnym punkcie utworu pojawia się silny motyw bliskości drugiej osoby. Relacje z drugim człowiekiem, nawet w młodym wieku pomagają odnaleźć chwilową ucieczkę od codzienności. Najmniejszy gest sprawi najszczerszą radość człowiekowi po drugiej stronie.

Miłosz próbuje przekazać, że potrzebuje się oderwać, potrzebuje przerwy od wszystkich zmartwień i ciągłego stresu. Artysta chciałby wyjechać oraz czuć się szczęśliwy i spełniony. W utworze zawarte są też słowa o celu życia. Każdy człowiek na tej ziemii powinien mieć swój własny cel, do którego dąży, ponieważ bez tego ludzie nie są ciekawi wrażeń, robią wokół to samo i nie doświadczają żadnych emocji. Przepełniony energią, artysta podkreśla, że każdy ma swój własny cel i potrzebuje czasem uciec od pędu życia. Utwór podkreśla również skłonność do planowania życia, choć czasem niezależne od niego siły wymagają biegu naprzód. Miłosz doświadcza dużej oceny od ludzi z zewnątrz, co powoduje, że nie ma ochoty spotykać się z nikim innym, poza tą jedną osobą. 

Miłosz Skierski jest finalistą telewizyjnych programów talent show i posiada mocno rozbudowany fandom. 17 stycznia 2024 zakończył świąteczną trasę koncertową w Progresji w Warszawie i w kolejnym etapie swojej kariery chce skupić się intensywnie na wydawaniu kolejnych utworów, by jeszcze ten rok zakończyć płytą. Intensywnie rozwija swoje profile na wszystkich platformach społecznościowych i promuje swoje najnowsze single.

*****

Muzyka: Jeremi Sikorski, Adrian Woronowicz
Tekst: Jeremi Sikorski, Kevin Mglej, Miłosz Skierski
Producent muzyczny: WOLF HOUSE
Producent wykonawczy: Jeremi Sikorski (WOLF HOUSE)
Mix/mastering: Albert Markiewicz (WOLF HOUSE)

 

Leave a Reply