Monika Urlik i Natalia Szczypuła z coverem utworu “When You Believe”

“When You Believe” to wielki przebój Whitney Houston i Mariah Carey. Teraz po ten klasyk sięgnęły – Monika Urlik i Natalia Szczypuła, nadając mu własnej wyjątkowości.

Po ten utwór nie każdy odważyłby się sięgnąć. Połączenie dwóch osobowości – Whitney Houston i Mariah Carey – w genialnym, podniosłym utworze „When You Believe”, to majstersztyk.

Dlatego wiadomość o nowej wersji tej piosenki nagranej przez dwie polskie wokalistki o wielkich głosach – Monikę Urlik i Natalię Szczypułę wzbudza emocje. Czy artystki powieliły wzór starannie wyznaczony im przez wokalne ikony, czy też poszły swoją muzyczną ścieżką i pozwoliły sobie na indywidualną interpretację utworu?

fot. materiały prasowe

 

Intuicja podpowiedziała im chyba najodpowiedniejszą metodę – wyważenie pomiędzy czerpaniem z pierwowzoru i wyśpiewaniem własnej interpretacji tego ponadczasowego klasyka. Głosy Urlik i Szczypuły doskonale dopełniają fantastyczni muzycy towarzyszący i chórki.

Drogi artystek zeszły się przy okazji współpracy z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej i wspólnego wykonania tego właśnie utworu, ale w polskiej wersji językowej. Ich interpretację piosenki „When You Believe” z pewnością można zaliczyć do wyjątkowych.

 

Leave a Reply