Poza stereotypami. Assembled prezentuje singiel “Broken Promise” [RECENZJA]

Assembled to pochodzący z Warszawy duet, który niedawno zaprezentował nowy utwór “Broken Promise”. To ciekawa propozycja dla fanów rocka alternatywnego.

fot. materiały prasowe

Assembled to młody zespół, który na koncie ma już kilka singli i dosyć wyraźnie sformatowany kształt własnej twórczości. Najnowszą propozycją duetu jest “Broken Promise“, gdzie głęboki klimat jest tak samo ważny, jak starannie rozwinięta forma instrumentalna. Owszem, kompozycja posiada szeroką perspektywę uzyskaną poprzez rozciągnięte tło elektroniczne, ale to drobiazgowo rozpisane szczegóły instrumentalne dodają jej bardziej interesującego wymiaru.

Słychać, że panowie starali się urozmaicić utwór muzycznie poprzez wyszukane brzmienie gitarowe, które wykręca ten numer w stronę alternatywy. Duże znaczenie odgrywa więc rockowa, ale niebezpośrednio podana dynamika (to raczej nerw rockowy niż klasyczne naleciałości). To chyba też pierwszy numer duetu, z tak wyraźnie rozbudowaną “strategią” kompozycyjną. Same zwrotki są melancholijne, mocno angażujące, wręcz wciągające w klimat opowieści, natomiast za chwilę rodzi się mocniejszy przekaz wysnuty na solidnie zaznaczonych refrenach. Słychać, że kompozycja nabiera rozmachu, rozkręcając się w zupełnie nieprzewidywalnym kierunku. Ten efekt zaskoczenia podbity emotywnym akcentem staje się treścią “Broken Promise“.

Dostaliśmy więc świeży numer z przemyślaną interpretacją, a przy okazji młodzieńczą naiwnością, co wcale nie jest w tym przypadku zarzutem, bo to sprawia, że duet nie nasiąknął zbyt stereotypowym myśleniem. Ta idealistyczna konstrukcja przemawia wręcz za tym utworem. Do tego dochodzi angielski tekst (dialog), który nie ogranicza zasięgu ich nowej propozycji (zresztą zespół wyłącznie stawia na angielskie słowa).

Broken Promise” posiada tożsamość i jest nacechowany żywymi emocjami, co przy zręcznym zgraniu całości tworzy ciekawy efekt końcowy. Mówiąc prościej, fajnie się to wszystko prezentuje szczególnie w kontekście projektu, który singlowo łączy się ze sobą, co świadczy o dogłębnym dopracowaniu koncepcyjnym. Na pewno zdobywane doświadczenie – nie tylko koncertowe – pozwoli im nadać kolejnym propozycjom jeszcze konkretniejszego sznytu artystycznego. Assembled doskonale rokuje na przyszłość, choć już teraz nie można im nic zarzuć. Z takim zaangażowaniem na pewno wypracują swój styl, w końcu jest to całkiem inteligentne granie.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Assembled to duet muzyczny z Warszawy. W skład zespołu wchodzi dwóch utalentowanych, młodych muzyków – Szymon Wojtkowiak na perkusji oraz Bartek Turski na gitarze oraz wokalu. Razem piszą teksty, melodie, produkują i miksują, a gatunek, który opisuje ich twórczość, to rock alternatywny.

Na scenie występują od 2022 roku. W tym samym roku zaczęli wydawać swoje pierwsze single, które bardzo dobrze zostały przyjęte w streamingu. Mają za sobą koncerty na scenie warszawskiej, a w maju 2023 roku debiutowali dla większej publiczności, będąc supportem zespołu The Cassino. Od początku swojej kariery, Assembled sami skupiali się na jej promocji, korzystając głównie z social mediów. Dzięki swojemu zaangażowaniu i ciekawemu contentowi zdobyli już tysiące fanów na TikToku oraz Instagramie.

Wiedząc jak sztuka oddziałuje na nich samych, pragnęli stworzyć coś, co może wywołać podobne odczucia u słuchaczy oraz co mogłoby mieć realny wpływ na otoczenie. Zainspirowani zagranicznym rynkiem muzycznym przedstawiają swoją muzykę wypełnioną mrokiem, melancholią i kryzysem wieku wczesnego. W swojej twórczości pragną opowiedzieć spójną historię, przedstawioną za pomocą masek, które identyfikują z głównym bohaterem swojego motywu.

Singiel “Broken Promise” miał swoją premierę 13 maja 2023.

Słuchaj “Broken Promise” w serwisach cyfrowych. 

 

fot. materiały prasowe

 

Jedna odpowiedź do “Poza stereotypami. Assembled prezentuje singiel “Broken Promise” [RECENZJA]”

Leave a Reply