Voice Office powraca w nowej odsłonie. Posłuchaj utworu “Niewypowiedziane”!

“Niewypowiedziane” to najnowszy singiel projektu Voice Office. Premiera utworu nagranego przez młodych artystów odbyła się w Dzień Dziecka, ale jego przekaz nie jest zbyt oczywisty.

Zosia Witecka, Malwina Ciesielska, Maja Gwiazda, Maja Orlikowska, Hania Krautwurst i Zuza Orlikowska połączyły swoje głosy, by określić przekaz tej niejednoznacznej propozycji.

fot. materiały prasowe

Akceptacja lub jej brak – z tym młodzi ludzie mierzyli się od zawsze. W dobie coraz mocniej zacierających się granic między światem realnym a wirtualnym waga niektórych problemów rośnie. Samotność jest cicha i nie zawsze znika, nawet gdy otaczają nas ludzie. Politycy i media coraz głośniej przedstawiają naszą przyszłość jako równię pochyłą do jednej z wielu możliwych katastrof.

Wizja świata, w którym trzeba będzie odnaleźć się w dorosłym życiu nie wydaje się być zachęcającym celem naszej podróży. Miłość to bezpieczeństwo. Nadzieja zasila baterie naszych umysłów. Rozwój technologiczny to szansa. Wszystko ma jednak swoje granice i swoją cenę…

*****

Miniona edycja Voice Office zaowocowała premierą utworu niebanalnego w swojej formie i treści. Do odważnych rozwiązań twórczych zachęcał nastolatki sam Vito Bambino podczas warsztatów w studiu nagrań producenta. To krótkie spotkanie miało wpływ na brzmienie i kształt premierowej piosenki. Wokalistki Voice Office usłyszały o istocie konsekwencji w artystycznych działaniach, a także o tym, że ich myśli, fraza, a także sposób wypowiedzi mają ogromne znaczenie. Zabawa słowem w intro utworu jest tego najlepszym przykładem. Premierowa piosenka będzie z pewnością niespodzianką również dla Vito, który nie mógł wiedzieć, co z jego słów zostanie zapamiętane i zaszczepione w utworze.

*****

Mateusz Krautwurst – producent nagrania – zachował minimalizm i niepokój w warstwie muzycznej. Elektronika i analogowe klawisze spychają piosenkę do alternatywnej odsłony tej piosenki, choć melodyjny refren może nadal zapadać w pamięć. Na koniec utworu usłyszymy improwizowane frazy artysty, ale to młoda gwardia przejmuje kontrolę nad tym, co “Niewypowiedziane“.

“Wielokrotnie – podczas warsztatów twórczych z młodymi ludźmi – trafiam na tematy, które nie tylko ich “kręcą”, ale również stresują czy martwią. Cyfrowa bliskość oddala – o tym nadal warto przypominać. A rodzice – ambitni, szybcy, walczący o swoje kariery i przyszłość swoich dzieci – często mają dla nich niewiele czasu… Wszyscy bywamy zbyt zmęczeni czy zbyt zajęci realizacją planów aktualnych i kreśleniem nowych, by wsłuchać się w ich codzienność i zrozumieć ich emocje. Być może niewiele możemy zmienić, ale wszystko i tak zaczyna się od słów – od świadomości… Nasz utwór może być głosem w sprawie.” – Mateusz Krautwurst

Słuchaj utworu “Niewypowiedziane” w serwisach cyfrowych: https://id.ffm.to/niewypowiedziane

 

 

Leave a Reply