Maciek Raczkowski debiutuje wyjątkowym singlem “Bo, kocham las”!

“Bo, kocham las” to tytuł około bluesowego singla Maćka Raczkowskiego, który powstał we współpracy z muzykiem Michałem Sołtanem.

“Mieszkam w takim fajnym miejscu, że wychodząc z domu z każdej strony mam las i o tym konkretnym lesie jest ta piosenka. To co widzę i słyszę, to obraz, który zamieniam na słowa i muzykę” – mówi Maciej Raczkowski.

Utwór zapowiada debiutancką płytę, która ukaże się jeszcze w 2023 roku.

Utwór “Bo, kocham las” udowadnia, że na debiut i realizowanie pasji jaką jest muzyka nigdy nie jest za późno. Maciek Raczkowski od wielu lat jest współwłaścicielem firmy produkującej zabawki, ale muzyka i miłość do gitary towarzyszy mu od zawsze. Pisanie i komponowanie to jego pasja realizowana do tej pory głównie dla siebie i dla najbliższych, przyszedł jednak moment, w którym postanowił, że odważy się tym co tworzy podzielić szerzej i tym samym zachęcać innych do spełniania swoich marzeń. 

“Na gitarze zacząłem grać już dawno, jeszcze w szkole podstawowej. Pierwszą konkretną muzykę ułożyłem do wiersza, którego miałem nauczyć się na pamięć. Przy dźwiękach gitary  lepiej wchodziły słowa “Bez tej miłości nie można żyć” Wisławy Szymborskiej. Potem pojawiło się oczywiście śpiewanie przy ognisku dla mojej dziewczyny, następnie żony. Układałem własne słowa i tworzyłem muzykę. Dalej spotkania z przyjaciółmi, coraz więcej śmiałości do prezentowania siebie i swojej twórczości. Przełamywanie tremy przed występami i zachęty ze strony słuchających, tym sposobem decyzja o poszerzeniu grona ewentualnych słuchających była coraz bliżej” – mówi Maciek Raczkowski.

Decyzja zapadła, kiedy Maciek poznał muzyka Michała Sołtana i z tego spotkania zrodziła się przyjaźń i powstał utwór “Bo, kocham las”.

“Nasze wspólne śpiewanie i granie dało mi do myślenia, że przecież to co od lat z pasji tworzę można nagrać na płytę. Mając za przyjaciela takiego zdolnego muzyka jak Michał poszedłem więc o krok dalej i powstała nowa wersja mojej piosenki zaaranżowanej przez Michała. Dźwięk gitary Michała, ta energia, to jest to! Echo i śpiew ptaków dodaje warstwie muzycznej realizmu i pozwala na chwilę przenieść się w wyjątkową i relaksującą przestrzeń lasu” – mówi Maciek Raczkowski.

Dźwięk i brzmienie w utworze “Bo, kocham las” odzwierciedla to, co towarzyszy Maćkowi przez całe życie – wychował się na muzyce Breakout, Deep Purple, Led Zeppelin, która zagościła na zawsze w jego sercu. W piosence przekazany jest nastrój, który spotkać można tylko w lesie – spokój, zieleń, zapach, odpoczynek, świeże powietrze.

Powinniśmy za to kochać las, powinniśmy go szanować, bo to wyjątkowy ekosystem, który tak jak człowiek ma prawo żyć i jest nam niezbędny do życia” – dodaje Maciek Raczkowski

Na okładce singla znalazła się akwarela autorstwa wybitnego malarza Alexandra Bobryshev’a.

fot. Katarzyna Raczkowska

 

fot. okładka singla

Leave a Reply