Coast Patrol feat. Ania Bratek w utworze “Przestań się chować”! [RECENZJA]

“Przestań się chować” to premierowy singiel zespołu Coast Patrol. Pełna energii kompozycja okraszona została brudnym gitarowym brzmieniem, potężnym basem i solidną dawką elektroniki. W utworze gościnnie usłyszymy Anię Bratek.

Pomimo czytelnej, jasno określonej rockowej konwencji, utwór “Przestań się chować” charakteryzuje się świeżym, niezwykle nośnym brzmieniem. Energetycznie poprowadzona kompozycja ma więc współczesny sznyt, całkiem przebojowo prezentujący się w anturażu gitarowym. Słychać, że zespół Coast Parol starał się nadać jej własnego indywidualizmu, choć przecież propozycja nie wykracza poza to, co już gdzieś słyszeliśmy. Warto również zaznaczyć, że przyjęta forma, oparta na całkiem dużym rozmachu nie staje się przytłaczająca.

fot. okładka singla

Jej lekkość to wynik doskonałej realizacji i tutaj należy wyróżnić rolę producenta DeMo (kompozytor, bas, elektronika), który uwypuklił wszystkie mocne strony tej propozycji, jednocześnie sprawiając, że staje się ona niesamowicie nośna. A świadczy o tym dosyć powtarzalny, mocno zapętlający się w świadomości słuchacza refren. Liczy się w tym wszystkim także zmysł artystyczny całego bandu, ubarwiającego całość swoim zawodowstwem, a także wokal Kamila Hołka. To on sprawił, że utwór zyskał na swojej atrakcyjności, bo nie da się ukryć, że jego specyfika idealnie pasuje do rockowej dynamiki. Głos jest mocno postawiony, a przy tym wyróżniający się na tle całości, wręcz staje się on reprezentatywnym dla tej piosenki. Jeśli do tego dodamy pojawiający się w tle kobiecy wokal Ani Bratek, to wyjawi się jeszcze bardziej interesujący koncept artystyczny, który gruntuje fundamenty kompozycji.

Trzeba przyznać, że “Przestań się chować” rozbudza apetyt na więcej, bo nie dostaliśmy jedynie prostego, zwyczajnie podanego przekazu piosenkowego. Poza tym słychać, że powstał kawałek, jakby zrodzony na spontanicznych działaniach, a nie wykalkulowaniu. Choć należy podkreślić, że jest on w pełni przemyślany i zrealizowany w taki sposób, by móc sprawiać przyjemność dłużej niż tylko jeden sezon. A jeśli już mowa o sezonie, to wydźwięk utworu jest bardzo koncertowy, więc dobrze byłoby skonfrontować jego żywą formułę podczas letnich występów zespołu Coast Patrol. Oby tylko była ku temu okazja.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Całość składa się na wpadający w ucho numer, który doskonale sprawdza się na koncertach, tworząc niepowtarzalny klimat pod sceną. Piosenka powstała podczas pandemii i opowiada o relacjach damsko-męskich w minionym, ciężkim czasie.

“Komponowanie tego utworu było bardzo przyjemnym czasem, który spędziliśmy wraz z Anią Bratek i jej zespołem Slow Sunset, czas ten naładował nas pozytywną energią i zainspirował do organizacji zimowej trasy koncertowej w 2022 r. oraz letniej trasy 2023. Zapraszamy do słuchania i widzimy się na koncertach.” – Coast Patrol

Coast Patrol to generująca niesamowitą energię i silny emocjonalny przekaz formacja z Górnego Śląska, tworząca od stycznia 2016 r. szeroko pojętą muzykę Pop, Rock, RnB, Elektronikę. Jest to kooperacja doświadczonych muzyków z ogólnopolskimi sukcesami. Zespół został powołany do życia przez producenta muzycznego i realizatora dźwięku o pseudonimie DaMo, współpracującego m.in. z: Paulina Przybysz, Bonson, Wojciech Pilichowski, Slow Sunset, Michał Gabor, Sabina Szewczyk, Kasia Stanek, Wojciech Olszak i wieloma innymi. Frontman składu to charyzmatyczny wulkan energii, którym jest świetny wokalista Kamil Hołek. Za jego sprawą nasz każdy koncert to nie tylko eksplozja niezapomnianych emocji, ale również wymiana pozytywnej energii i nieustająca interakcja z publicznością.

*****

W skład zespołu wchodzą:
Kamil Hołek – Wokal,
Paweł Wilki – Gitara,
Radek Kubicki – Perkusja,
Damian DaMo Płaczek – Bass, Elektronika, Produkcja.

 

fot. Damian Rojek

 

Leave a Reply